30 грудня в церковному календарі – день пам'яті пророка Даниїла й святих отроків Ананія, Азарія і Мисаїла. Згідно з переказами, за 600 років до Різдва Христового Єрусалим завоював вавилонський цар Навуходоносор. Він зруйнував храм, що був споруджений Соломоном, а також відвів в полон велику кількість людей. Серед бранців були молоді хлопці: Азарій, Ананій, Даниїл та Мисаїл. Цар наказав навчити цих чотирьох юнаків халдейської премудрості та виховати при своєму дворі в розкоші. Проте вони не відступили від віри та вели скромне життя, харчувалися тільки овочами та пили воду, повідомляє сайт ТСН.
Талісманом людей, народжених 30 грудня, є амазоніт. Це екзотичний камінь, який відрізняється ніжно-блакитним кольором. Вважається, що прикраси з амазонітом допомагають додати в життя їх власника гармонію та щастя. Вперше камінь було знайдено в Південній Америці в XVIII столітті. А свою назву він отримав на честь річки Амазонки.
30 грудня заборонялося вживати калорійну та жирну їжу, адже все ще триває Різдвяний піст. Не слід піддаватися своїм шкідливим звичкам. Сьогодні не відмовляйте у проханні про допомогу. Не ображайте нікого, не лайтеся і не кричіть. Намагайтеся не зациклюватися на негативі.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
якщо вранці сонячна погода – скоро прийдуть серйозні морози;
якщо над землею низько літають птахи, скоро будуть опади;
якщо 30 грудня над місяцем побачити серпанок – наступного дня будуть опади і хмарна погода.
Наші пращури 30 грудня обов’язково запалювали свічку, щоб у прийдешньому році позбутися всіх негараздів і бід. А ось дівчата в день святого Даниїла намагалися отримати хоч краплину його прозорливості. Для цього писали на трьох лаврових листах імена отроків Мисаїла, Ананія та Азарія, і клали під подушку. Вважалося, що вночі уві сні обов’язково прийде суджений. Також наші предки вірили, яка погода на святого Даниїла, така буде і в травні.
До слова, цього дня у 1616 році в Києві виходить перша друкована книга “Часослов”, а у 1999 році Конституційний Суд України визнає статті кримінального кодексу, що передбачали смертну кару, неконституційними.
Фото із сайту ТСН