Сьогодні день пам’яті рівноапостольної мироносиці Марії Магдалини

today 04.08.2022 query_builder 05:37 remove_red_eye 66 bookmarks Новини

Сьогодні православні християни святкують день пам'яті рівноапостольної мироносиці Марії Магдалини, вірної послідовниці Ісуса Христа, розповідає УНІАН.

Свята рівноапостольна Марія Магдалина народилася в містечку Магдала на березі Генісаретського озера, в Галілеї, у північній частині Святої Землі.

Згідно із православним писанням, після того, як Спаситель вигнав із Марії сім бісів, вона почала нове життя й стала вірною ученицею Ісуса.

Свята Марія Магдалина слідувала за Христом, проявляючи зворушливу турботу про нього. Вона стояла біля Ісуса разом із Пресвятою Богородицею, переживаючи страждання Спасителя і розділяючи велику біду Матері Божої.

Після розп’яття Ісуса Марія Магдалина на ранок Великодня прийшла разом з іншими дружинами-мироносицями до гробниці Спасителя, але знайшла її порожньою. Побачивши першою воскреслого Христа, вона отримала від нього веління сповістити про це учнів. Як перша благовісниця воскресіння Христового вона визнана церквою рівноапостольною.

Святу Марію Магдалину вважають покровителькою місіонерів і проповідників, учителів та соціальних працівників. До неї звертаються, просячи дарувати віру, смиренність, добродіяння, сміливість, допомогу під час гонінь, а також зцілення від біснування, від блудної пристрасті.

У народі цей день називають Мар’їн день, Мироносиця, Марія-ягідниця.

Дівчата 4 серпня просять святу дарувати їм красу. Тому вони збирають ранкову росу в срібний посуд й умиваються нею.

Роса вважалася корисною для дівочого обличчя, а ось для тварин і рослин – була згубною. Тому цього дня селяни прокидалися раніше й струшували росу з рослин, а тварин тримали в стійлах.

У Мар’їн день зазвичай дозрівали ягоди й люди відправлялися збирати їх, щоб заготовити на зиму компоти та варення.

Якщо в день святої Марії Магдалини погода була дощовою – польові роботи припинялися. Вважалося, що блискавка може вбити працівників. Якщо ж роботу не можна було відкласти, люди молилися святій Марії та просили її про заступництво. Дівчатам цього дня слід відмовитися від важкої праці, щоб не надірвати здоров'я. Не рекомендується вирішувати фінансові проблеми, брати гроші в кредит і т.д.

Не можна сваритися, конфліктувати, лаятися, лихословити, бажати кому-небудь зла та думати про погане.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо багато роси вранці – буде сірий льон. Роса вимиває білизну і вкорочує ріст стебла;

якщо 4 серпня гроза – буде вдосталь сіна;

грім гримить, не перестаючи – до швидкого граду.

92 запитів за 0,173