Сьогодні – день пам’яті святителя Григорія Ніського

today 23.01.2022 query_builder 07:49 remove_red_eye 292 bookmarks Новини

Сьогодні в церковному календарі – день пам’яті святителя Григорія Ніського. Він народився в сім’ї, де шанували християнську віру. Брат Григорія Ніського – Василь Великий, а сестра – преподобна Мокрина. Тому з ранніх літ вивчав слово Боже. Після смерті свого батька разом з усією сім’єю Григорій переїхав в Кесарію Каппадокійську. Тут молодий чоловік вчився в нехристиянській школі, але самостійно вивчав філософію та потім став вчителем, повідомляє сайт ТСН.

Після смерті дружини Григорій пішов в понтійський монастир, яким на той час керував його брат. Через деякий час Василь Великий попросив Григорія стати єпископом Ніси. Чоловік погодився. Коли Григорій був єпископом, тією землею правив імператор Валент. Він звинуватив святителя в надмірних грошових витратах і хотів кинути його до в’язниці. Григорій арешту уникнув, але потім тривалий час переховувався. Коли імператор помер, повернувся до Ніси.

В народі вірили, якщо людина народилася 23 січня, як тоді казали на Григорія Літовказника, значить, в неї буде міцне здоров’я та сильна сила волі. Саме в цей день селяни зверталися до Стогова — духу, який мешкає в стогах сіна. Вірили, якщо ставитися до нього з шаною та турботою, він буде захищати припаси від гризунів. 23 січня обов’язково відправлялися в поле та кланялися скиртам сіна, щоб подякувати за роботу доброму духу. А також залишали на полі коровай.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

на деревах та стогах іній — літо буде негожим та холодним;

якщо 23 січня вітер дме з півдня, значить в червні будуть грози та дощі;

якщо погода ясна, літо буде сухим та спекотним;

якщо на Григорія снігу багато — то і хліба багато буде;

якщо на стовпах є іній, буде поганою риболовля;

23 січня іній не зникає ще з вечора минулого дня — незабаром зіпсується погода.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,177