Сьогодні день пам’яті святого Андрія Критського, преподобної Марфи та Андрія Боголюбського

today 17.07.2022 query_builder 07:34 remove_red_eye 236 bookmarks Новини

Згідно з переказами, 7 років святий Андрій був німим, але потім після причастя Святих Христових Таїн він знайшов дар мови і почав говорити. Це диво спонукало його присвятити життя Богослов'ю і вивчати Святе Письмо, інформує УНІАН.

У 14 років він відправився в Єрусалим і там прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого.

Андрій був лагідний, благочестивий і постійно молився, так що люди дивувалися його чеснотам і розуму. За все своє життя він написав чимало богослужбових співів. Він став засновником нової літургійної форми - канону.

Святитель Андрій Критський прославив багатьма похвалами Пречисту Діву Марію. Йому також належать: канон на Різдво Христове, стихири на Стрітення Господнє і багато інших творів.

Також 17 липня - день пам'яті преподобної Марфи, матері Симеона Дивногорця.

Марфа з юних років хотіла стати черницею, але батьки переконали її вийти заміж. Чоловік її незабаром помер, а вона присвятила своє життя синові. Марфа була для сина прикладом благочестивої християнки - регулярно відвідувала храми, причащалася і молилася. Особливо часто вона зверталася до Іоанна Предтечі – Хрестителя Господнього.

Допомагала жебракам, одягала їх, годувала, померлих ховала, а тим, хто збирався пізнати Таїнство Причастя, особисто готувала одяг. Не лихословила, не лаялася, не говорила даремно. Для всіх вона була взірцем цнотливої християнки.

Померла Марфа тихо і мирно, за рік до її смерті Ангели уві сні дали їй пророцтво про точну дату смерті. Поховали жінку на чудовій горі, на місці подвигу її сина.

А ще 17 липня вшановують пам'ять святого Андрія Боголюбського, великого князя, який за життя сприяв поширенню християнської віри, створив понад 30 храмів і встановив свято Покрова Богородиці в православній церкві. 17 липня в народі був відомий як Наливи, оскільки до цього часу на полях виростали озимі культури, повідомляє glavcom.ua.

Народні прикмети свідчать, що якщо сьогодні помолитись трьом Андріям, то згодом ви зможете знайти річ, яку давно втратили. Якщо незаміжня жінка цього дня вийде на вулицю і зустріне першу жінку, то на неї чекає цього року нове кохання.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

на деревах з'явилися жовте листя - до ранньої осені;

погода 11 серпня буде такою ж, як і 17 липня;

багато ос - до холодної зими;

якщо овес росте погано, то варто очікувати небагатого врожаю;

якщо хочете відправитися в дорогу - краще плануйте поїздку на другу половину дня.

Не рекомендується залишати маленьких дітей одних в приміщенні, навіть у їхній власній кімнаті. Наші предки були упевнені, що темна сила налякає дитину і навіть нашле на малюка хвороби.

Не можна лаятися і лихословити – це може погано відбитися на здоров'ї.

Не слід здійснювати великі покупки. Все придбане в цей день може швидко вийти з ладу або розподобатися.

Не треба віддавати в ремонт взуття, особливо якщо ви збираєтеся подорожувати.

Наші пращури вірили, що в цю дату краще не дивитися на небо, інакше, якщо ви побачите падаючу зірку, то це означатиме, що хтось у сім'ї захворіє. Існує повір'я, що 17 липня - небезпечний день, тому не можна починати нічого нового, також краще не брати і не давати гроші у борг.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,177