Сьогодні – день пам’яті святого Корнилія

today 26.09.2022 query_builder 07:32 remove_red_eye 76 bookmarks Новини

26 вересня вшановують пам’ять святого Корнилія, який жив у I столітті на території Риму. У Новому Завіті сказано, що відомий він своїм праведним життям, але був «благочестивим і тим, хто боїться Бога» – саме так називали людей, що були язичниками, шанували Бога Ізраїлю, але не були членами іудейської громади, розповідає «Главком».

Люди вірили, що саме сьогодні йде останній теплий дощик, потім вода вже буде холодною.

А також за повір’ям дощ не просто ллє, а так, що його цівки сходяться хрест-навхрест на землі, затягують їй рани, які люди принесли їй за літо і весну.

Кажуть, що після Корнилія коріння не росте, а гине. Саме тому 26 вересня прагнули закінчити всі роботи в полі, зібрати урожай.

Хліборобська свідомість наших предків прийняла до уваги не житіє святого Корнилія, а його ім’я, в якому побачили зв’язок зі словом «корінь». Тому до дня святого приурочено прибирання всіх кореневих овочів – картоплі, редьки, моркви, брукви, хрону і т.п., крім ріпи. Вважалося, що з цього дня припиняється зростання всіх рослин.

З отриманих овочів готували різноманітні страви. В особливій пошані в цей день була редька, яку в народі прозвали королевою овочів. Цей коренеплід, що володіє цікавим смаком, є джерелом корисних речовин і вітамінів, необхідних для людського організму.

За часів Русі редька була одним з улюблених продуктів. Її намагалися викопати до перших заморозків. З овоча зрізали бадилля і корінь, а потім просушували коренеплід в темному і прохолодному місці. Після чого прибирали в льох. Для тривалого зберігання вибирали рівні й великі плоди, на яких не було пошкоджень.

Також люди читали молитву святому Корнилію, просячи у нього щастя і здоров'я для сім'ї. 26 вересня - хороший день, щоб посадити яблуню і смородину, підрізати кущі, полити квіти.

Цього дня не можна гадати з дзеркалами – до дуже великого нещастя.

Сьогодні потрібно бути більш обережними і обачними, тому що цей день вважається днем крадіжок, втрат і обманів.

Також в цей день краще відкласти одруження і заручини. День вважається невдалим для будь-якої реєстрації пари.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

полив теплий дощ – в цьому році він буде останнім. Вийти під такий дощ – добра прикмета. Вважається, що він заряджає людину силою на весь рік і позбавляє від поганих думок;

якщо до Корнилія всі граки полетять на південь – скоро піде сніг;

не зібрати врожай з городу до Корнилія – погана прикмета. Потім всякий корінь в землі не рости, а мерзнути буде;

кури линяють - зима буде теплою.

Фото з відкритих джерел

85 запитів за 0,183