Сьогодні день пам’яті святого Митрофана та преподобного Мефодія

today 17.06.2022 query_builder 07:40 remove_red_eye 72 bookmarks Новини

Святий Митрофан жив за часів правління першого імператора-християнина Костянтина Великого. Його батько, Дометій, був рідним братом Проба (римського імператора). Однак в зрілому віці він зрозумів хибність язичницьких вірувань і прийняв християнство. Побоюючись гонінь, які в ті часи були дуже жорстокими, Дометій з двома синами переїхав до Візантії. Там він почав вивчати закон Божий у єпископа Тита. Дометій дуже бажав трудитися на благо Церкви, а тому Тит висвятив його на пресвітера, інформує сайт ТСН.

Коли одного разу прибув до Візантії імператор Костянтин Великий, він відразу захопився красою міста та його зручним розташуванням. Він познайомився з Митрофаном, який тоді був архієреєм. Зрозумівши, що говорить з мудрою та побожною людиною, Костянтин взяв Митрофана до Рима, але незабаром вирішив перенести столицю до Візантії, яку назвав Царгородом. Перевів він з собою і Митрофана. 325 року в Нікеї зібрали I Вселенський Собор, щоб позбавити влади єресі Арія. І Митрофан був на цьому соборі обраний першим патріархом.

Помер святий мирно 326 року, а його мощі покояться в храмі, який був споруджений в Константинополі на його честь.

Також сьогодні день пам'яті преподобного Мефодія, повідомляє УНІАН.

Святий Мефодій відомий, як учень Сергія Радонезького. Коли він зміцнів у своїх духовних подвигах, то просив дозволу відправитися в самостійну подорож у пошуках пустельного життя. Незабаром знайшов собі відокремлене місце і побудував там келію. До нього стали приходити шукачі подвижницького життя, тоді Мефодій побудував святу обитель і навчив братію основам і канонам духовного життя.

Збереглися такі народні прикмети на 17 червня:

дощ сьогодні - така погода буде кілька днів;

комарі кружляють стовпами - потеплішає;

жаби виповзають на дороги - скоро піде дощ;

дме північний вітер - до негоди;

листя папороті скручується донизу - буде ясна погода, а якщо випростується – негода;

вранці не розпустилися білі квіточки зірочника - чекайте на дощ в обід;

небо вкрите хмарами та квіти жовтецю відкриті - дощу не буде.

Друга назва свята "Митрофан Гнойовик" з'явилася тому, що потрібно удобрювати землю і доглядати за садом. А ще за старих часів дівчата одягали свої найкращі сукні і ходили в гості, пригощаючи сусідів ласощами. Цей звичай допомагав залучити женихів. У цей день існує прикмета з ким будете ділити хліб - з тим і залишитеся друзями надовго.

Згідно з народними повір'ями, в цю дату не можна дивитися в дзеркало - притягнете невдачі. Також не рекомендується дивитися в своє відображення у воді - втратите любов. Садівникам і городникам не можна удобрювати землю нічим, крім гною - погано будуть рости. Не можна валятися в ліжку та лінуватися. Не слід сваритися та обманювати інших.

Фото - ТСН

92 запитів за 0,252