Сьогодні – день пам’яті Єрмила та Стратоніка Сінгідонських

today 26.01.2022 query_builder 08:26 remove_red_eye 300 bookmarks Новини

Сьогодні в церковному календарі – день пам’яті Єрмила та Стратоніка Сінгідонських. Вони були друзями з Сінгідунума (сьогодні місто Белград, Сербія), яких засудили на мученицьку смерть за християнську віру.

Єрмило був дияконом в місті Сінгідунум. Відкрито проявляв свою християнську позицію, за що був кинутий до в’язниці. Довгий час його піддавали страшним тортурам. Але вони не змогли змусити мученика відректися від Христа. Правитель міста, який був затятим язичником, наказав втопити Єрмила у річці Дунай, пише ТСН.

Стратонік був наглядачем темниці, куди кинули Єрмилу. А також його другом. Він боявся, що втратить посаду і свою службу, якщо відкриється всім, що таємно сповідує християнство. Побачивши страждання свого товариша, Стратонік не зміг втримати сліз, чим і видав себе. Прийняв мученицьку смерть із Єрмилом. Сьогодні мощі святих містяться в Софійському храмі (Константинополь).

У народі 26 січня називали “Яремин день” на честь мученика Єрмила. Вірили, що цього дня не можна ображати домашніх тварин, особливо кішок. Наші предки намагалися 26 січня пробачити всіх своїх кривдників і не починати нових сварок.

Талісманом людей, народжених 26 січня, є нефрит. Цей камінь відомий людству ще з часів неоліту. І численні археологічні знахідки доводять це. Нефрит використовували і для виготовлення зброї, і як прикрасу. Особливо шанували камінь в Китаї, Тибеті, Монголії та Єгипті.

Цього дня забороняється засинати поруч з кішкою, бо наші пращури вірили, що тоді можна втратити розум. Не можна кривдити тварину, інакше не буде щастя 7 років поспіль.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

ліс тріщить – морози надовго, а якщо шумить – скоро буде відлига;

26 січня навколо місяця коло – чекайте хуртовини;

кішка ховає мордочку – буде мороз, лиже лапку – сонячна погода, катається по підлозі – до теплої погоди;

якщо кішка шкребе підлогу кігтями – буде хуртовина;

26 січня котик лягає доверху животом – буде тепло;

якщо кішка сідає на підвіконня і дивиться у вікно – чекайте на відлигу;

в печі погана тяга – до тепла, а якщо сильна – будуть морози;

біля вікна 26 січня щебече синиця – весна буде ранньою.

Сьогодні, 26 січня, на Київщині хмарно, вранці дрібний сніг, який протягом дня посилиться. Температура повітря -2 вдень та -5 вночі.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,207