Сьогодні – День Соборності України

today 22.01.2022 query_builder 09:16 remove_red_eye 90 bookmarks Новини

Сьогодні в Україні – День Соборності. Це офіційне національне свято, яке святкують на честь Акта злуки (об’єднання) Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 1919 року. Цього дня 1918 року в Києві почалося засідання Малої Ради, на якому було затверджено IV Універсал (проголошував незалежність України), повідомляє сайт ТСН.

Також за рік до того (1918) було проголошено незалежність УНР. Для кожного громадянина України це свято має велике значення.

Нагадаємо, що саме 22 січня 1918 року в Києві під час засідання Малої Ради було підписано IV Універсал, який проголошував незалежність Української Народної Республіки. Цього дня були залишені будь-які ідеї про створення автономії, а зв’язки з імперською Росією розірвані. Але новоутворена держава зазнала агресії з боку більшовиків, тому її суверенітет, на жаль, був недовготривалим.

IV Універсал проголошував повний суверенітет УНР, а також бажання молодої Держави мати мирні відносини з сусідніми країнами. Також в документі стверджувалося, що сусідні країни не мають ніякого права втручатися у внутрішні справи УНР. Селяни отримали у власність землю, природні багатства перейшли до національного підпорядкування. Була створена своя армія, банки підпорядковувалися центральній владі, а також були скликані Установчі Збори для створення Конституції.

А 22 січня 1919 року, УНР та ЗУНР об’єдналися в одну країну. Таким чином, утворилася суверенна возз’єднана Українська Держава. Подія мала урочистий характер і проходила у центрі Києва.

День Соборності України як свято було запроваджене указом президента 1999 року. Ця подія має величезне історичне, а також культурне значення. Акт Злуки показує, що українці завжди бажали возз’єднатися для будування незалежної держави. Хоча це бажання змогло втілитися в реальність лише 1991 року.

У церковному календарі сьогодні – день пам’яті святого мученика Євстратія. Він постраждав за свою віру у Христа у Вірменії, коли правління було в руках імператора Діоклетіана, відомого своїми гоніннями за християнами.

Спочатку за віру був страчений священник Аравійської церкви мученик Авксентій. Коли його страждання і стійкість побачив Євстратій, який на той час був мером міста Саталіона, то вирішив признатися, що теж давно таємно сповідує християнство. За це його спочатку жорстоко побили, а потім спалили. Святого ж Авксентія спочатку тримали у в’язниці, морили голодом, а потім обезголовили.

Сьогодні наші предки ходили до лазні, щоб змити з себе святкову безпечність і з новими силами ставати до роботи. А зранку обов’язково прибирали в хаті.

Цього дня заборонялося зловживати алкоголем. Також не варто зациклюватися на негативних думках, лаятися та сваритися. 22 січня не ігноруйте тих, хто потребує вашої допомоги. Не можна займатися важкою фізичною працею. А ще 22 січня забороняється виганяти котів на вулицю.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

ясна погода на щасливий та врожайний рік;

22 січня на деревах сидить багато воронів, скоро посиляться морози;

якщо птахи сидять на снігу, очікуйте потепління.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,252