Сьогодні День усіх святих, вшановуються Іларіон Сповідник та преподобний Віссаріон

today 19.06.2022 query_builder 07:16 remove_red_eye 98 bookmarks Новини

День усіх святих завершує весняні свята, а також з понеділка починається піст. У католиків День усіх святих ― 1 листопада, а у Православній Церкві День усіх святих (або Неділя усіх святих) святкується в першу неділю після П’ятидесятниці, тобто у восьму неділю після Великодня (Пасхи). Це свято завершує коло перехідних свят. День усіх святих у 2022 році православні відзначають 19 червня. Перша згадка про це свято зустрічається в IV столітті, а в 609 р. Римський Папа Боніфацій IV у День всіх святих освятив римський Пантеон в честь Богородиці і всіх мучеників. До списку усіх святих спочатку входили 12 апостолів Христа, потім усі апостоли, пізніше до них додалися блаженні та мученики, інформує сайт СТБ.

Також 19 червня вшановується Іларіон Сповідник, повідомляє УНІАН.

Відомо, що Іларіон Сповідник був ігуменом в Далматській обителі. Він жив за часів, коли на християн влаштовували гоніння і всіляко боролися з іконошануванням. Було це за часів правителя Феодора Константинопольського. Кілька разів він був схоплений, посаджений в темницю, піддавався важким знущанням і тортурам голодом.

Від Господа Іларіон отримав великий дар - умів виганяти бісів і бачити душі померлих людей. Коли гоніння на християн скінчилися, він повернувся в свою обитель і прожив там до глибокої старості.

А ще сьогодні день пам'яті преподобного Віссаріона.

Преподобний Віссаріон жив в V столітті і походив з Єгипту. Ще в юнацтві він прийняв хрещення і став вести благочестивий спосіб життя. Часто піддавав себе подвигам - куштував мало їжі, постійно молився, відмовлявся від усього мирського. За такі старання Бог нагородив його даром чудотворення. Помер Святий Віссаріон в глибокій старості.

Народні прикмети на сьогодні:

колосся пшениці або жита цвітуть з верхівки - буде поганий урожай хліба;

коники стрекочуть - до гарної погоди;

кричить перепел - чекати сильних дощів;

різко похолодало - скоро температура на вулиці стабілізується;

якщо тепло і ясно, то зерна буде багато;

якщо 19 червня бур’яни не вирвати, то в майбутньому доведеться постійно з ними боротися;

колосся пшениці і жита починають знизу цвісти ― до хорошого урожаю хліба, з середини ― до середнього врожаю, з верхівки ― до неврожаю;

бджоли рояться ― буде ясний день.

За старих часів вважалося, що незаміжнім дівчатам 19 червня не можна нюхати квіти, інакше вони віддадуть свою красу землі. Чоловікові і дружині разом заборонено працювати на городі, інакше сім'я буде лаятися. Не варто вирушати в подорож або планувати її - в дорозі вас обов'язково наздоженуть неприємності. Чоловікам не слід в цей день займатися ремонтом, а жінкам ― рукоділлям. Не можна викидати залишки зі столу. Вважається, що в цей день потрібно віддавати все зайве нужденним.

19 червня на Київщині мінлива хмарність, без опадів. Температура повітря становитиме +29 вдень та +15 вночі.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,232