Сьогодні розпочався Петрів піст, а також день пам’яті мученика Феодота Анкирського, священномученика Маркелла

today 20.06.2022 query_builder 06:53 remove_red_eye 122 bookmarks Новини

Сьогодні розпочався Петрів піст - один із найважливіших у році, але також і один з найбільш популярних. Його дотримуються багато віруючих людей, оскільки режим харчування, прописаний у ньому, не суворий, порівняно з Великим постом. Цей піст присвячений дням святкування пам'яті святих Петра та Павла. Під час нього дозволено багато послаблень в їжі, наприклад, православні можуть вживати в їжу рибу, інформує УНІАН.

А ще у понеділок, 20 червня, церква вшановує пам’ять мученика Феодота Анкирського.

До наших днів дійшло небагато відомостей про життя святого мученика Феодота. Він таємно сповідав віру Ісуса Христа, жив за часів, коли царював імператор Діоклетіан, а потім Максиміліан, в Анкирі Галатійській. Феодот таємно забирав та ховав тіла мучеників-християн, яких кидали на розтерзання диких звірів.

Якось приніс він з озера тіла семи дів-християнок, щоб поховати їх, як належить. Але взяв його тоді ігемон Теоктекн. Спочатку Феодота люто мучили, а потім стратили мечем.

Також сьогодні день пам'яті священномученика Маркелла.

Святий Маркелл жив в III столітті і був єпископом в Римі. Згідно з переказами, одного разу він зустрів правителя і запитав його, навіщо той мучить християн. За таку зухвалість цар наказав схопити Маркелла і побити його палицями. Потім засудили святого працювати на оборі, але становище його було важким.

Маркеллу давали мало їжі, змушували важко працювати і не дозволяли молитися. Будь-які відвідування також були під забороною - святий переносив всі тяготи абсолютно один. Крім того, постійно терпів глузування від язичників. Від страждань і виснажливого буття Маркелл незабаром помер, було це в 304 році.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

теплий день сьогодні - урожай жита буде хорошим;

грім гримить - погода зіпсується;

бджоли сидять на стінках вулика - до стійкої спеки;

вночі не випала роса - до дощової погоди

20 червня дощ - буде гарний врожай грибів;

якщо цього дня спекотна погода, то все літо буде посушливим.

З огляду на те, що православні віруючі з 20 червня починають поститися, то в цей день не можна розважатися і влаштовувати гучні застілля. Заборонено і сумувати - якщо у вас є люди, які викликають негативні емоції, краще триматися від них подалі. Категорично заборонено ворожити, проводити будь-які ритуали, а також давати гроші в борг. Не рекомендується сваритися, лаятися, ледарювати.

Згідно з народними повір'ями і церковними канонами, в цю дату можна працювати, головне - не перепрацьовувати. Також допустимо ходити на річку і купатися, адже Русальний тиждень вже минув. Віруючі обов'язково повинні відвідати церкву і прочитати молитви святим Петру і Павлу.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,174