Сьогодні Собор Архангела Гавриїла

today 26.07.2022 query_builder 06:30 remove_red_eye 129 bookmarks Новини

Сьогодні, 26 липня, християни відзначають Собор Архангела Гавриїла. Він був сильним цілителем і чудотворцем, направляв людей на правильний шлях і підказував дорогу до спасіння. Йому можна помолитися, якщо ви потрапили у важку життєву ситуацію і не можете знайти рішення, пише УНІАН.

Наші предки присвячували цей день збору врожаю і сінокосу. Намагалися прибрати все поле і заховати стоги, поки не почалися дощі і не зіпсували урожай. Щоб сінокіс був вдалим і сил було багато, за пазуху ховали скибочку хліба.

За звичаєм, перший сніп жала найстарша жінка в сім'ї. Його прикрашали квітами і стрічками, несли додому і ставили в кутку будинку. Вважалося, що він має цілющу силу. Сіно з цього снопа давали хворим тваринам, а із зерна пекли хліб для дітей.

У цей день дуже небезпечною вважали блискавку. Якщо починалася гроза, то зупиняли всю роботу і терміново ховалися вдома.

26 липня не можна знаходиться на вулиці під час грози. Блискавка в цей день дуже небезпечна. Не засмагайте вдень 26 липня, бо цього дня сонце сильно жарить. Не дуже вдалий день для риболовлі.

Збереглися такі погодні прикмети на цей день:

граки літають однією великою зграєю - до ранньої осені;

бджоли літають над лугом - до теплої і сухої погоди;

якщо пішов сильний дощ, то рік буде неврожайним.

багато жита вродило - до хорошого врожаю ягід;

темні хмари віщують різку зміну погоди;

якщо жито вже дозріла, то в лісі можна збирати підберезники.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,197