Сьогодні третє віднайдення голови святого Іоанна Хрестителя

today 07.06.2022 query_builder 07:35 remove_red_eye 151 bookmarks Новини

Пророк Іоанн Хреститель був сином священника Захарії і праведної Єлизавети, які жили поблизу Хеврона (Нагірна країна), неподалік Єрусалима. По материній лінії він був родичом Ісуса Христа та народився на 6 місяців раніше Сина Божого. Серед тисяч убитих немовлят у Вифлеємі він чудом уникнув смерті, пише ТСН.

Виріс святий Іоанн у пустелі, готуючи себе цим до суворого життя. Постійно молився і постився, носив грубий одяг, харчувався лише акридами та диким медом. Поки Господь не покликав його, залишався пустельником.

З'явився пророк на берегах Йордану, щоб приготувати народ до приходу Месії. Отримавши про Ісуса Христа одкровення, Іоанн таке сказав простому народу: "Ось Агнець Божий, який бере на себе гріхи світу". В той час Ірод влаштував великий бенкет, де танцювала донька Іродіади. Вона так вразила царя, що той сказав, що вона може просити будь-що в нього. Вона, навчена матір'ю, попросила голову Іоанна Хрестителя на таці. Ірод виконав її прохання. Іродіада знущалася над головою пророка, а потім закопала її глибоко в землі під своїм замком.

Третє віднайдення голови Іоанна Хрестителя відбулося близько 850 року. Патріарх Ігнатій під час нічної молитви побачив видіння, де схована голова пророка, і розповів про це імператору. Той наказав відіслати до того місця своїх людей, які знайшли голову і привезли її до Константинополя. Сталося це саме 7 червня (25 травня за старим стилем).

Збереглися такі народні прикмети на 7 червня:

на горобині багато квітів - чекайте на гарний врожай хліба;

багато роси - буде хороший врожай.

У це церковне свято категорично заборонено:

брати в руки гострі предмети, в тому числі голки, ножі, ножиці;

їсти з плоских тарілок і подавати на них їжу;

купувати і їсти продукти червоного кольору, особливо фрукти і овочі;

веселитися і влаштовувати галасливі свята;

як і в будь-який інший день, сьогодні церква виступає проти лихослів'я, образ, жадібності і пліток;

не варто рахувати цього дня гроші.

Краще провести 7 червня в молитві і благодійних справах.

Люди в цей день моляться Іоанну Предтечі про позбавлення від хвороб, а також за здоров'я дітей. Також у святого можна попросити допомоги і сили духу перед якою-небудь важливою справою.

На Русі з цієї дати з'являлися "медвяні роси" - виділення на рослинах після комах. Вважалося, що такі "сліди" шкідливі для худоби - якщо речовини потрапляють в організм тварин, ті починають вмирати, тому люди різними способами боролися з мором худоби. З іншого боку, наявність "медвяних рос" була ознакою хорошого врожаю.

92 запитів за 0,176