Сьогодні українці зможуть спостерігати часткове сонячне затемнення (є посилання на пряму трансляцію)

today 25.10.2022 query_builder 07:46 remove_red_eye 160 bookmarks Новини

У вівторок, 25 жовтня, відбудеться часткове сонячне затемнення, яке за хорошої та ясної погоди зможуть спостерігати й українці.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів кандидат географічних наук синоптик Ігор Кібальчич, пише Realist та УНІАН. За його словами, максимальна фаза сонячного затемнення припаде на час 13:28 – 13:50 залежно від області. Сонячний диск сховається на 47 – 65%. Але, на жаль, прогноз погоди говорить про те, що побачити астрономічне явище буде досить проблематично.

Як повідомляє "Обозреватель", кияни зможуть спостерігати за частковим сонячним затемненням з 12:22, а його пік, згідно з розрахунками, припаде на 13:36. Завершиться затемнення о 14:49.

Якщо погода дозволить, і ви захочете подивитися на астрономічне явище, тоді використовуйте для цього спеціальні сонячні фільтри для телескопів та біноклів, які можна придбати в профільному магазині або спеціальні окуляри для спостережень за затемненнями. А ось напряму через бінокль та телескопи цього краще не робити.

Поспостерігати за частковим сонячним затемненням можна й онлайн. На YouTube каналі Royal Observatory Greenwich буде проводитись пряма трансляція події.

Фото із сайту Realist

92 запитів за 0,163