Сьогодні вшановують пам’ять рівноапостольних Костянтина і Олени

today 03.06.2022 query_builder 06:16 remove_red_eye 546 bookmarks Новини

У п’ятницю, 3 червня, вшановують пам’ять рівноапостольних Костянтина і Олени, інформує сайт ТСН.ua.

Імператор Костянтин, якого ще називають Великим, був першим християнином на престолі. Його батько Констанцій Хлор помер 306 року, а тому імператором Західної Римської імперії став Костянтин. Мати його, Олена, була християнкою. А тому і сина вона виховувала в повазі до Бога. Першим указом нового царя став дозвіл на вільне сповідання християнства.

313 року імператор Костянтин Великий видав Міланський едикт про віротерпимість, який за 10 років поширився і на Східну Римську імперію. Коли Костянтин відмовився від язичництва, то переніс свою столицю до Візантії. Він вважав, що тільки християнство може об'єднати імперію. А тому дуже хотів знайти Животворящий Хрест - місце в Єрусалимі, де розіп'яли Ісуса Христа. Шукати його він відправив царицю Олену.

Її пошуки увінчалися успіхом. Частину Животворящого Хреста Олена віддала патріарху Єрусалимському Макарію, іншу - взяла з собою до Візантії. Тут вона і померла 327 року. Костянтин хрестився в кінці свого життя. А помер він в день П'ятидесятниці 337 року. Поховали Костянтина Великого в церкві Святих Апостолів.

Народні прикмети

З цього дня можна приступати до посівів льону, пізньої пшениці, вівса, ярого жита, проса, гречки. Також у цей день садять огірки. Люди моляться рівноапостольній Олені про благополуччя в будинку і хороший врожай. Провести цей день краще в гарному настрої, а одяг носити білого кольору, щоб всі неприємності обійшли вас стороною.

Збереглися такі народні прикмети на 3 червня:

риба в річці грається - вночі може бути дощ з грозою;

павуки швидко снують павутину - погода зміниться;

у косовицю сіно стало сирим - на дощ;

зозуля кує - погода буде теплою;

град 3 червня - 3 грудня піде дрібний сніг;

дощ із грозою - осінь виявиться дощовою і вітряною;

зірки мерехтять - до погіршення погоди.

92 запитів за 0,195