Страсна п’ятниця: історія, традиції та суворі заборони

today 30.04.2021 query_builder 07:10 remove_red_eye 376 bookmarks Новини

Сьогодні, 30 квітня, у християн східного обряду Страсна п'ятниця. У цей день віряни згадують про смерть Христа і готуються до Великодня. У Страсну п'ятницю дотримуються особливо суворого посту, не можна веселитися і виконувати важку роботу.

У п'ятницю напередодні свята Великодня розіп'яли Ісуса Христа. Розп'яття на хресті було найганебнішою стратою. Такою смертю страчували: розбійників, убивць, бунтівників і злочинних рабів. Окрім нестерпних болів у всіх частинах тіла і страждань, розп'ятий відчував страшну спрагу.

Після приготувань, воїни розіп'яли Ісуса Христа. Коли ж розпинали Його, Він молився за Своїх мучителів, говорячи: «Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять». Поряд стояли Матір Його, апостол Іван, Марія Магдалина і ще декілька жінок, які вшановували його. Ісус Христос, побачивши Матір Свою і Івана, якого особливо любив, говорив Матері Своїй: «Жінко, ось син Твій». Потім говорив Івану: «Ось мати твоя». Під час страждань Спасителя на Голгофі сталося знамення - сонце затьмарилося і настала темрява всією землею, і тривала до самої смерті Спасителя.

Віруючі люди в цей день нічого не їдять до виносу плащаниці з вівтаря на середину церкви; а це зазвичай відбувається близько 14 години. Існував звичай у Страсну п'ятницю обносити плащаницю тричі навколо церкви.

Повернувшись із церкви, родина звичайно сідає за стіл обідати. Обід у Страсну п'ятницю — пісний, навіть риби їсти в цей день не можна. Здебільшого обходяться городиною: капустою, картоплею, огірками.

До речі, у багатьох країнах світу Страсна п'ятниця — вихідний день.

П'ятниця перед Світлим Воскресінням — скорботний день пам'яті про земні страждання Ісуса Христа, тому не варто відвідувати розважальні заходи.

У Страсну п'ятницю не можна працювати.

Заборонено виконувати роботи по дому, шити, в'язати. Прибирання потрібно завершити в Чистий четвер.

Великий гріх рубати дрова або що-небудь тесати сокирою.

Колись наші господині в селах робили в цей день дві роботи: пекли паски (зазвичай це робили саме у Страсну п'ятницю) та садили капусту — вважалося, що це робити можна, не гріх. Але іншу працю на землі не можна робити, якщо саджати щось в цей день — то врожаю не буде.

У Страсну п'ятницю дотримуються суворого посту. Заборонено їсти до виносу Плащаниці, після чого дозволяється тільки пісне, наші пращури цього дня вживали лише хліб і воду.

Не можна вживати спиртні напої. За повір'ям, той хто в Страсну п'ятницю вип'є алкоголь, призвичаїться до нього до кінця життя.

Заборонено стригти волосся, також не варто робити манікюр і косметичні процедури.

За традицією, передостанній день Великоднього посту прийнято проводити в спокої і молитвах.

З цим і пов'язані всі обряди Страсної п'ятниці.

Ворожіння та будь-які магічні ритуали в Страсну п'ятницю накличуть біду на того, хто їх проводить.

Хто плюне на землю в цей день, від того всі святі відвернуться.

Якщо в Страсну п'ятницю повністю утриматися від води — ніяке пиття до кінця життя не принесе шкоди.

Хмари на небі в Страсну п'ятницю — до поганого врожаю зернових, зоряне небо — до родючого літа.

За інформацією glavcom.ua

Фото - glavcom.ua

Подивіться інші записи

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Бобриці, Боярці, Бучі, Глевасі, Гореничах, Горбовичах, Гурівщині, Жорнівці, Іванковичах, Ірпені, Лісному, Любимівці, Милій, Капітанівці, Неграшах, Обухові, Святопетрівському, Софіївській Борщагівці, Петрушках, Тарасівці, Рославичах, Ходосівці, Хотові, Шпитьках, Юрівці (15.07)

today 15.07.2021 remove_red_eye 332

Вбив рідного сина

today 21.07.2021 remove_red_eye 3037

В Українці Обухівського району виявили баклана із чотирма лапами

today 27.07.2021 remove_red_eye 182

На Фастівщині затримали крадія

today 03.08.2021 remove_red_eye 1696

Майже 20% абітурієнтів не склали ЗНО з історії України

today 21.07.2021 remove_red_eye 45

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Бобриці, Боярці, Бучі, Віті-Поштовій, Ворзелі, Гореничах, Дмитрівці, Любимівці, Милій, Капітанівці, Княжичах, Крюківщині, Новому, Неграшах, Обухові, Святопетрівському, Софіївській Борщагівці, Петрушках, Тарасівці, Хотові, Шевченковому, Шпитьках, Фастові, Юрівці (05.07)

today 05.07.2021 remove_red_eye 504

92 запитів за 0,281