Страсна субота: традиції і заборони перед Великоднем

today 23.04.2022 query_builder 09:22 remove_red_eye 358 bookmarks Новини

Велика або Страсна субота – шостий день Страсного тижня, яким закінчується 48-денний піст перед Великоднем. Цьогоріч Велика субота припала на 23 квітня.

У Велику суботу тіло Ісуса Христа все ще перебувало у гробі. Тому цей день ще вважається скорботним, сміятися і веселитися не можна. Також саме у суботу християни починають готуватися до Великодня, але святкові страви їсти ще не можна, повідомляє Львівський портал.

Ще триває піст, тож віряни утримуються від споживання м’ясних і жирних страв, а зосереджуються на молитві. У суботу розпочинаються Великодні літургії у храмах.

Велика субота – день доброти, примирення і всепрощення. Прийнято вважати, що у день перед Великоднем обов’язково потрібно роздати милостиню всім нужденним, які зустрінуться на шляху. Також у цю ніч обов’язково потрібно запалити свічку та знайти час для щиросердої молитви.

Також у цей день не можна нічого виносити з дому. Вважається, що можна віддати свій добробут і достаток.

Цього дня не можна їсти приготовану за допомогою термічної обробки їжу. Не слід вживати спиртні напої (тим, хто у Велику п’ятницю дотримувався строгого посту і був тільки на хлібі і воді, можна випити трохи червоного вина для підтримки сил). Не варто сміятися, танцювати і веселитися. Необхідно утриматися від інтимної близькості. Заборонено прибирати вдома, прасувати і прати речі. Не можна поратися на городі. Не можна займатися рукоділлям. Слід утриматися від будівельних робіт та інших фізичних робіт.

Збереглися народні прикмети на цей день:

якщо у Велику суботу день ясний, то таким же сонячним буде і все літо; якщо в цей день похмуро, то літо буде холодним і дощовим;

якщо не спати в ніч з суботи на неділю, то можна закликати до себе щастя на весь рік, бо вважається, що саме в цю ніч щастя ходить серед людей і його важливо не проспати;

якщо освячене яйце кинути у воду, а потім умитися нею, то це зробить людину здоровою і продовжить її молодість.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,168