Світлина дзвіниці Вознесенського собору в Переяславі перемогла у міжнародному конкурсі

today 22.01.2022 query_builder 12:53 remove_red_eye 318 bookmarks Новини

У номінації "Найкраща фотографія Київської області 2021" фотоконкурсу пам'яток культури для Вікіпедії обрали переможця.

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із посиланням на Wikimedia Ukraine.

Переможцем в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу "Вікі любить пам’ятки" стала робота Вадима Постернака із дзвіницею Вознесенського собору в Переяславі, яку найвище оцінили журі.

До слова, собор був збудований протягом 1695-1700 років за кошти гетьмана Івана Мазепи як головна споруда Вознесенського монастиря XVI століття. Фотографія церкви вперше перемогла у фотоконкурсі.

Раніше перемогу отримували зображення церкви Марії Магдалини, костелу Івана Хрестителя, Свято-Преображенського собору та дендропарку Олександрія у Білій Церкві, Свято-Михайлівської церкви у Боярці, вітряка у селі Гейсиха, Преображенської церкви у селі Гусинці та Покровської церкви у Пархомівці.

Нагадаємо, що конкурс "Вікі любить пам’ятки" має на меті отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії.

Фото Вадима Постернака із сайту "Моя Київщина"

92 запитів за 0,183