Святопетрівське – в Білогородській ОТГ

today 05.06.2020 query_builder 14:02 remove_red_eye 3371 bookmarks Новини

Інтерв’ю з Святопетрівським сільським головою Антоном Овсієнком

20 травня Кабінет Міністрів затвердив перспективний план формування територій громад Київської області. Цей документ визначив і долю Святопетрівського, яке увійшло до складу Білогородської ОТГ. Як таке рішення вплине на майбутнє нашого села? Про це в інтерв’ю з Святопетрівським сільським головою Антоном Овсієнком.

- Як мені відомо, під час обговорення перспективного плану Київщини в обласній раді, що відбулося торік за участі керівників органів місцевого самоврядування, Ви задекларували, що Святопетрівському найкраще залишитися самостійним та ні до кого не приєднуватися. Чим була зумовлена така позиція?

- Декількома факторами. Насамперед ще на старті процесу децентралізації в селі пройшли громадські обговорення цього питання. І переважна більшість їх учасників висловилася проти об’єднання з сусідами. Така позиція має цілком логічні обґрунтування. Адже залишатися самостійними нам дозволяють можливості нашого бюджету. За методикою формування громад, затвердженою Кабінетом Міністрів, Святопетрівське має високу спроможність. Більше того, так склалося історично, що наше село межує з великими містами та селами, тому претендувати на центр громади ми ніяк не могли. Тобто при будь-якому форматі наші території перетворювалися б на околиці.

- Тоді як Ви розцінюєте перспективи Святопетрівського в складі Білогородської об’єднаної територіальної громади? Та які події передували ухваленню такого рішення?

- Зазначу, в нашому Києво-Святошинському районі жодна громада не була створена на добровільних засадах, тобто до січня 2020 року. Навіть у тих містах, які подолали складний шлях об’єднання і отримали позитивні висновки, так і не були призначені вибори. Тобто можна сказати, що остаточні межі ОТГ затверджувалися централізовано. Відповідно до діючого законодавства, право поставити останню крапку в цьому процесі було надано Кабінету Міністрів України.

На жаль, наша позиція залишитися самостійними не була врахована, оскільки держава обрала шлях на укрупнення як районів, так і громад. Ще на попередньому етапі формування перспективного плану на рівні області розглядалося декілька варіантів «приєднання» Святопетрівського. Спершу наше село включили до складу Білогородської ОТГ, потім приєднали до Вишневої. Зрештою, в остаточному варіанті документа - Святопетрівське залишилося в складі Білогородської громади. На мою думку, таке рішення є цілком закономірним та економічно й історично доцільним. Корінні жителі села знають, що до 1990 року тоді ще Петрівське належало до Білогородської сільської ради. Історична спорідненість та спільні соціально-побутові зв’язки стали передумовою створення такого об’єднання.

- А які ще населені пункти увійшли до складу Білогородської ОТГ?

- Села Гореницької сільської ради (Гореничі, Лука, Стоянка, Гнатівка), Музичанської сільської ради (Музичі та Неграші) та Бобриця. Усі вони, як і Святопетрівське, рівновіддалені від центру громади – Білогородки, що є зручним для транспортного сполучення, зокрема.

Музичі та Бобриця – це туристична окраса громади, а Гореничі, Святопетрівське, Білогородка – економічний потенціал. Три останні ради мають приблизно рівні бюджетні можливості. І це ще одна із переваг такого об’єднання. Думаю, засади рівності та партнерства між всіма населеними пунктами повинні бути ключовими в цій ОТГ, яка має досить розвинену соціальну інфраструктуру та значні передумови для потужного фінансово-економічного зростання. Більше того, децентралізація передбачає наближення послуг до людей. Вважаю, що в більшості сіл майбутньої ОТГ мають працювати центри надання адміністративних послуг, щоб жителі громади могли отримати потрібні їм довідки на місці.

- З огляду на перспективу входження Святопетрівського до об’єднаної територіальної громади, які завдання особисто Ви, Антон Овсієнко, як сільський голова зараз ставите перед собою?

- Насамперед завершити вже розпочаті інфраструктурні об’єкти. Ввести в експлуатацію новий корпус дитячого садочка. Постійно в селі проводяться роботи з розбудови соціальних закладів, благоустрою населеного пункту. За останні роки сконцентрували значні зусилля для залучення коштів із районного, обласного, державного бюджетів для розвитку інфраструктури нашого села. Увесь цей час працювали над збільшенням надходжень до сільського бюджету. За останні десять років бюджет Святопетрівського зріс у 20 разів. І одна із передумов такого зростання – створення сприятливого середовища для розвитку бізнесу.

- Яким Ви бачите майбутнє передмістя?

- Насамперед – це комфортна територія для життя. Цього можна досягнути завдяки збалансованому розвитку території – обмеження висотної забудови (досить вже того, що є), створення сприятливих умов для економічного сегменту та зеленого туризму. І, звісно, збереження кадрового потенціалу. Ми маємо цінувати тих людей, які працюють на розвиток своєї Малої Батьківщини.

87 запитів за 0,228