Тенденції на ринку праці Київщини: найбільш затребувані вакансії та рівень заробітних плат у столичному регіоні

today 25.05.2022 query_builder 14:40 remove_red_eye 1338 bookmarks Новини

Війна вплинула на всі сфери нашого життя. Це безпосередньо стосується і ринку праці. Які вакансії на Київщині наразі найбільш затребувані серед роботодавців. Хто найчастіше шукає роботу та на яку зарплату у війну можна розраховувати на Київщині.

За інформацією Київської обласної служби зайнятості, частіше роботу шукають жінки (60 %) ніж чоловіки, а також особи з вищою освітою (55 %), у віці від 18 до 44 років (65 %). Щоправда такий портрет не завжди збігається з вимогами роботодавців.

Адже найбільш затребувані на ринку праці Київщини наразі працівники робітничих професій. Сучасний ринок праці найбільш потребує робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин: водіїв навантажувача, токарів, комплектувальників, ливарників пластмас, машиністів екскаватора тощо (20 % від загальної кількості пропозицій).

У 17 % випадків роботодавці на Київщині шукають кваліфікованих робітників з інструментом, серед таких: електромонтер із ремонту та обслуговування електроустаткування, електрогазозварник, швачка, слюсар-сантехнік, верстатник деревообробних верстатів тощо.

На професіоналів націлені лише 15% вакансій наразі наявних у базі Київського обласного центру зайнятості. Це пропозиції роботи для лікарів загальної практики, інспекторів, інженерів з охорони праці, фахівців із публічних закупівель тощо. Також серед актуальних вакансій - пропозиції і для робітників із найпростіших професій (11%), для фахівців (8%).

Загалом у базі Київського обласного центру зайнятості нині 1 130 актуальних вакансій. Водночас, на ринку праці спостерігається й інша тенденція. Згідно з дослідженням експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua, більшість з тих підприємств та організацій, що працюють, не мають змоги платити співробітникам заробітні плати на довоєнному рівні.

Аналіз бази актуальних вакансій показав, що у травні у більшості професійних сфер триває зниження заробітних плат. Найменші зарплати пропонують у сферах: безпека (9 200 грн), туризм, готелі, ресторани (9 500 грн), початок кар’єри, студенти (10 300 грн), видобуток сировини (в середньому 11 000 грн), спеціалістам сфери інсталяція та сервіс (12 600 грн), банки, інвестиції, лізинг (13 100 грн).

Падіння медіанної зарплати у травні склало від 9% до 58%. Крім того, за рівнем зарплат Київщина наразі входить до регіонів із невисокими заробітками. У Київській області в травні у відкритих вакансіях пропонуються найнижчі зарплати (13 800 грн), у порівнянні з іншими регіонами країни.

А ось за найвищими зарплатами слід їхати до Києва. Столиця повернула впевнене лідерство по розміру заробітних плат, яке було втрачено з початку війни. У київських компаніях у середньому пропонують 29 200 грн щомісячної зарплати. Щоправда, знайти роботу у Києві зараз дуже непросто. Кількість резюме у десятки разів перевищує кількість пропозицій від роботодавців.

Найскладніше нині знайти роботу юристам, страхувальникам, працівникам сфери обслуговування, краси та спорту, охоронцям, освітянам та науковцям, домашньому персоналу. Для них зараз найменше актуальних вакансій, пише УНІАН.

За інформацією з інтернет-джерел журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

Фото - УНІАН

87 запитів за 0,182