Терещенківський спадок: озеро «Михайлина», вежа та парк (фото+ та відео)

today 07.02.2022 query_builder 17:21 remove_red_eye 952 bookmarks Історичні паралелі, Вікенд, Новини

Переповідають, що озеро «Михайлина» в Горбовичах створили у ХІХ столітті на кошти відомого мецената і великого виробника цукру Михайла Терещенка. Власне, на його честь водойму і назвали. Поблизу неї, в лісі, розташовувалася також садиба родини Терещенків, яка була літньою резиденцією сім’ї цукрового магната.

Ця природна окраса Горбовичів збереглася і донині, чого не скажеш про маєток Терещенків, який розібрали після приходу радянської влади. Сьогодні про садибу лише нагадує водонапірна вежа, що знаходиться в парку, на околиці села Шпитьки. Майже 120 років тому вона почала забезпечувати водою маєток. Поява вежі дозволила маєтку стати повністю автономним. Фахівці відзначають відмінну якість цегли, з якої її споруджено. Тут також зберіглися вбудована каретна та величезний льох, який має вхід із кожної сторони.

Зеленою окрасою садиби став унікальний парк, який був висаджений навколо маєтку Терещенків ще у ХІХ столітті. Його заклали на місці старого лісу, мав він зоопарк та оранжерею, а ще ставки та фонтани. Тут висадили багато видів дерев, які Терещенко купував у різних країнах. Рослини підбиралися так, щоб від ранньої весни до пізньої осені парк прикрашав цвіт різноманітних квітів та кущів.

Від колишнього лоску зеленої окраси села не залишилося і сліду. Хоча парк і нині є окрасою Шпитьок. Вікові дуби (деяким із яких 500 років), сосни, ялини та різні листяні дерева утворюють по-особливому затишну атмосферу і наповнюють позитивною енергією всіх гостей парку.

Не лише серед шанувальників відпочинку на природі, а й серед рибалок, досі користується популярністю озеро «Михайлина». Місцевість славиться своїми фантастичними краєвидами. Навколо озера – густий ліс із джерелами. На території є спеціально обладнані альтанки, мангали та будиночки для відпочинку. А в місцевому кафе «Німфея» можна спробувати різноманітні рибні страви.

Терещенківський «спадок» і з плином часу продовжує приваблювати всіх, хто прагне відпочити від буденності та насолодитися неймовірною красою київського передмістя, яку ще декілька століть тому оцінив та примножив український магнат.

">

Журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

92 запитів за 0,220