Традиції купальських гулянь передмістя

today 14.07.2021 query_builder 04:41 remove_red_eye 373 bookmarks Вікенд, Новини

Сьогодні не в дивину масштабні народні гуляння на Івана Купала. Культове свято літа з розмахом святкують у кожному селі чи місті, де є водойма. Утім, кожен режисер дійства намагається по-своєму вразити вибагливого глядача. Хтось ретельно готує багатогодинні концертні марафони, які завершуються спалахом у небі вогняних ліхтариків (як це було в Луці Білогородської ТГ),

.

інші дотримуються більш канонічних сценаріїв дійства з купальськими піснями, пусканням вінків та, звісно, стрибанням через багаття (Васильківщина).

.

А ось у Яблунівці вирішили долучити до святкувань навіть казкових героїв.

.

У Феодосіївській громаді, в селі Круглик, протягом заходу проводилися традиційні майстер-класи з плетіння вінків, виготовлення пташок, смолоскипів та вишневих качанів. Усі присутні мали можливість покататися на човні. Діти розважалися на купальській гойдалці.

Та всюди народні гуляння проходять весело та гамірно. Івана Купала - одне із найбільш колоритних свят, оповите особливою магією. Його таємничість лише підсилюють численні перекази та легенди про купальську ніч, в яку шукають цвіт папороті - недосяжну квітку щастя. Цікаво чи є серед учасників цьогорічних гулянь ті, кому пощастило її знайти?

Фото із соціальних мереж

92 запитів за 0,264