Цікаві факти про рідну мову

today 21.02.2022 query_builder 19:43 remove_red_eye 555 bookmarks Історичні паралелі, Новини

Мова - це потужний інструмент не тільки для спілкування, а й для всебічного розвитку, інформує Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

Пропонуємо добірку цікавих фактів про українську мову. Насамперед зазначимо, що сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів. За лексичним запасом найбільш близькою до української мови є білоруська – 84% спільної лексики, далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно).

До слова, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами.

На відміну від решти східнослов'янських мов, в українській мові іменник має сім відмінків, один з яких – кличний.

Ще у 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова "мед" і "страва". Це була перша згадка українських слів.

Найдовше слово в українській мові складається із 30 літер. Це «дихлордифенілтрихлорметилметан» — хімікат для боротьби зі шкідниками.

Зазначимо, що в українській мові найбільша кількість слів починається на літеру "П". А ось найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера "Ф".

В українській мові багато синонімів. Наприклад, слово "горизонт" має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид. А найбільшу їх кількість (згідно з «Коротким словником синонімів української мови») має слово «бити» – 45 синонімів.

Нагадаємо, назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, кошеня, жабеня. Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувальну форму має навіть слово "вороги" – "воріженьки".

Любіть рідну мову, користуйтесь нею, від цього вона ставатиме тільки багатшою.

Фото - Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

87 запитів за 0,191