У боярському парку відкрито фотовиставку The War Is Not Over Yet, присвячену фотожурналісту Максиму Левіну

today 09.07.2022 query_builder 11:43 remove_red_eye 171 bookmarks Новини

Відвідати експозицію можна буде до 28 липня. Експозиція представлена у Парку імені Тараса Шевченка в Боярці. Організатори привезли її в рідне місто Макса Левіна в день його народження, 7 липня. Цього дня безстрашному фотографу мало виповнитися б 41, повідомляє lb.ua.

На відкритті виставки були присутні рідні, друзі та колеги Левіна.

"Я сама виховувала Максима, відколи йому було 10. Він був моєю опорою і підтримкою. Якщо я плакала, він завжди говорив: “Мамо, не плач, у тебе змінюється колір очей”. Тепер я плачу постійно. Діти в нього – янголята, він був супертатом. Вони також не можуть пережити цю трагедію”, – зазначила на відкритті мама Максима, Валентина.

Серед організаторів виставки: Український ПЕН, Інститут Масової Інформації, Центр прав людини ZMINA, Національний музей Революції Гідності, Львівський Медіафорум, Премія імені Георгія Ґонґадзе.

Макс Левін знімав війну впродовж восьми років. У серпні 2014-го разом із колегами дивом вирвалися з оточення в Іловайську. Працював для LB.ua, Hromadske, Reuters, BBC, Associated Press, Wall Street Journal, TIME, Радіо Свобода.

24 лютого 2022 року війна прийшла на Київщину. 13 березня Макс востаннє виходив на зв'язок. 1 квітня його тіло знайшли в селі Гута Межигірська. За даними власного розслідування організації “Репортери без кордонів”, російські військові могли стратити Левіна.

Макс Левін посмертно нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня та Спеціальною відзнакою Премії імені Георгія Гонгадзе за визначний внесок у розвиток української фотографії, відданість професії і відвагу.

Наразі через російську агресію загинули 33 журналісти:

8 - під час виконання професійних обов’язків; 14 – захищаючи Україну в лавах Збройних сил; 11 – унаслідок російських обстрілів та катувань.

Щонайменше 14 журналістів були поранені, 15 – зникли безвісти.

Фото із сайту lb.ua, надано Центром прав людини ZMINA

92 запитів за 0,203