У деокупованому Димері відбулася лавандова толока для збирання коштів українським військовим (є відео)

today 06.08.2022 query_builder 09:41 remove_red_eye 319 bookmarks Новини

Такий нестандартний, а головне корисний спосіб збору коштів на потреби ЗСУ вигадала у селищі Димер його мешканка Мирослава Лінська, яка ще кілька років тому виростила тут лавандове поле, пише tsn.ua.

«Така лавандова антивоєнна терапія. Ще навесні в цих місцях стояли окупаційні війська, а зараз сюди запрошують, щоб трошки попрацювати, і в такий спосіб трошки заробити на Збройні сили України», - кажуть місцеві.

Димер знаходився під окупацією місяць. Орки встигли "похазяйнувати" і на лавандових полях: «Вони заходили і в кав’ярню, і в будинок, БТРи стояли і на полі, і в дворі», - каже власниця лавандової ферми Мирослава Линська.

Коли рашистів вдалося вибити, Мирослава повернулася додому і побачила, що лавандові кущі вціліли. Тож тепер своїм гостям вона роздає серпи - і люди стають до роботи.

Мирослава розповідає, що цю толоку організувала, щоб зібрати гроші для підрозділу, де зараз служить її тато. Військовим наразі потрібен спеціальний причіп, щоб вивозити поранених хлопців із передової.

Але окрім необхідного, хотіла ще й створити маленьке свято. «Якщо хто не стриже, я буду рада, якщо вони просто полежать в цих рядах, і хоча б на хвилинку не те, що забудуть, а просто розслабляться», – каже власниця лавандової ферми.

Після прибирання на полі відбувся майстер-клас із висаджування лаванди. «Великі кущі погано приживаються. Тому треба садити маленьку», - ділиться секретами лавандового мтстецтва Мирослава. (Відеосюжет ТСН на відео нижче після невеличкої реклами)

">

Фото та відео - ТСН та зі сторінки у Фейсбуці Лавандової ферми

87 запитів за 0,227