У двох містах на Київщині окупанти планували концтабори та розстріл депутатів

today 14.05.2023 query_builder 18:50 remove_red_eye 483 bookmarks Новини

Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів ексзаступник голови СБУ, генерал-лейтенант та заступник командира добровольчого формування територіальної громади Києва "Мрія" 241-ї бригади тероборони ЗСУ Андрій Кожем’якін, пише tsn.ua.

Так під час тимчасової окупації Київщини навесні 2022 року росіяни планували концтабори у Броварах та Василькові, а також мали списки на виселення та знищення – зокрема, мали намір розстріляти 200 депутатів

Верховної Ради. Андрій Кожем’якін також був у розстрільному списку загарбників. "Окупанти вже мали списки, кого вони збиралися виселяти: перше коло, друге коло; а також плани, де робити концтабори – у Броварах, у Василькові, – все у них було розписано. І звичайно, вони мали списки людей на знищення.

Я потім цю інформацію бачив в СБУ. Наприклад, по народних депутатах був список — близько 200 мали бути знищеними", - розповів він. Також, за словами Кожем’якіна, ще сотню українських депутатів росіяни планували завербувати, як від представників вже забороненої в Україні "ОПЖЗ".

"Вони позначали, де мали робити фільтрацію або знищення. Те, що вони робили в Бучі й Ірпені, вони збиралися робити й в Києві. А вже коли вони не дійшли до Києва, то почали тренуватися та відпрацьовувати по Бучі, Ірпеню, Мощуну…

Якби вони дійшли до Києва за три дні, вони б це робили тут – хапали б людей, руки за голову, як це ми бачили на відео, саджали б в машини, і вивозили на знищення. Тому що їхня "денацифікація" – це означало прибрати, розстріляти таких людей, які не перевиховуються. Націоналістично налаштованих", - розповів генерал-лейтенант.

Фото - "Телеграф"

87 запитів за 0,181