У визволених населених пунктах почалися роботи з ремонтів покрівель та заміні вікон. Що зроблено в Ірпені та Бучі (фото+)

today 30.04.2022 query_builder 17:36 remove_red_eye 688 bookmarks Новини

Голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк та керівник гуманітарного штабу Олексій Кулеба провели виїзні робочі наради в Ірпені і Бучі з очільниками цих міст щодо відновлення територій після окупації.

«...В області пошкоджено та зруйновано понад 14 тисяч об’єктів. З них 4500 зруйновано повністю. Вже приступили до відновлення та ремонтів. Задача на сьогодні – відремонтувати ті приміщення, що постраждали найменше. Мова йде про заміну вікон, дверей, покрівлі. Маємо зробити все для того, щоб люди змогли повернутися до своїх домівок як найшвидше», – підкреслив Олександр Павлюк.

В Ірпені перевірили хід виконання ремонтних робіт у міській центральній лікарні та загальноосвітньої школи №17. На цих об’єктах вже проведені всі необхідні заміри та розрахунки і розпочалися ремонтні роботи по заміні вікон та покрівлі. При цьому лікарня і школа працюють. Медичний заклад вже провів 12 планових операцій, а в школі розгорнутий гуманітарний штаб. Працюють над відновленням і в Бучанській громаді. Триває обстеження пошкоджених об’єктів інфраструктури. За попередніми даними, в Бучі таких нараховується 1148. З них 138 зруйновані повністю, решта – значною мірою або пошкоджені частково. Зокрема, 130 багатоквартирних будинків, 974 приватних будинків, 36 об’єктів соціальної інфраструктури – медзаклади, школи, садочки. Наразі вже доставлено першу партію склопакетів, які почали встановлювати у квартирах.

Спеціальні робочі групи перевіряють пошкоджені об’єкти з подальшим складанням акту обстеження та дефектного акту. У першу чергу фахівці обстежують будівлі, що зазнали незначних пошкоджень. Такий принцип дозволить якомога швидше відновити заклади цивільної інфраструктури та житловий фонд, щоб мешканці могли якомога швидше повернутися до звільнених від окупантів населених пунктів.

Нагадаємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2022 р. № 280-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» на відновлення Київської області виділено 400 млн грн, які планується спрямувати для першочергових робіт із відновлення об’єктів інфраструктури незалежно від форми власності. Перші виплати вже надійшли до бюджету області. Зазначені кошти будуть спрямовані на першочергові заходи з ремонту віконних та дверних прорізів, покриття покрівель, обстеження пошкоджених об’єктів, розбір зруйнованих конструкцій тощо.

Фото - Київська обласна військова адміністрація

91 запитів за 0,205