Українці, які втратили житло, отримають компенсацію. Як і коли її надаватимуть

today 17.10.2022 query_builder 19:58 remove_red_eye 681 bookmarks Новини

Щоб українці, які втратили у війну житло, якнайшвидше отримали компенсацію, парламент готує до другого читання законопроєкт № 8027. Документ передбачає створення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Про це в ефірі Українського радіо розповіла голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, пише armyinform.com.ua.

«Йдеться про надання цільових грошей, еквівалентних вартості зруйнованого помешкання. Їх можна буде використати на придбання квадратних метрів житла. Будиночок або квартиру, яка буде придбана за ці гроші, не можна буде продавати певний час», — пояснила Шуляк. Вона також зазначила, що житло можна буде купувати і на первинному, і на вторинному ринку. Обирати його можна у будь-якому регіоні без прив’зки до місця реєстрації. Кошти на це надходитимуть, перш за все, з вилучених активів рф.

«Такі гроші вже є, і їх можна використовувати на такі програми. Також ми розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів. Коли на законодавчому рівні буде ухвалений прозорий механізм надання такої компенсації, наші міжнародні партнери зможуть також долучитися до допомоги», — запевнила очільниця «Слуги Народу». Олена Шуляк зауважила, що Фонд ліквідації наслідків збройної агресії рф контролюватиме Міністерство фінансів України, крім того, до процесу контролю його діяльності залучатимуть представників парламентських комітетів.

Фото - Олена Шуляк, голова політичної партії «Слуга Народу», Медіацентр Україна-Укріфнорм

85 запитів за 0,173