Українцям призначили ще один вид допомоги

today 02.05.2022 query_builder 18:01 remove_red_eye 581 bookmarks Новини

Вимушено переміщені особи, які зареєструвались у Києві, можуть отримати додаткову допомогу у озмірі 4,5 тис. грн. Її українцям надають від Товариства Червоного Хреста, інформує «Сьогодні».

Про це заявила голова Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна Гоєнко.

Однак кошти надаватимуться не у вигляді готівки чи перерахування на картку. На першому етапі програми люди отримають сертифікати на покупки в мережі "Сільпо".

Допомогу отримають найуразливіші категорії переселенців: люди з інвалідністю І групи; сім’ї, які виховують дитину з інвалідністю (до 18 років); сім’ї, які мають троє і більше дітей (до 16 років); сім’ї, які мають на утриманні та вихованні дитину сироту (до 16 років).

Люди з інвалідністю І групи отримають 3 сертифікати по 500 грн (1500 грн), а інші категорії отримувачів – 9 сертифікатів по 500 грн (4500 грн).

"Ваучер на 500 гривень працюватиме таким чином: якщо товарів у чеку буде, наприклад, 510 гривень, то людину попросять доплатити 10 гривень, а якщо на 480, то 20 гривень здачі не дадуть, – пояснює Гоєнко.

Для отримання ваучерів ВПО зареєстровані на правому березі Києва можуть отримати ваучери щосереди та щоп’ятниці за адресою вул. Володимирська, 51Б у Vcentri Hub.

Для переселенців на лівому березі ваучери роздають щовівторка на вул. Миропільська, 19, поблизу метро "Чернігівська". Час видачі починається о 10 ранку і закінчується о 16 годині усе відбувається в порядку живої черги.

Для отримання допомоги слід пред'явити: паспорт; ідентифікаційний код; довідку про статус переміщеної особи; довідку про призначення групи інвалідності; свідоцтво про народження дитини/дітей; розпорядження про опікунство.

В Україні також запустили державний проєкт "Там, де вас чекають", він має допомогти евакуйованим з гарячих точок українцям знайти житло й отримати іншу підтримку.

У рамках проєкту можна побачити інтерактивну мапу, на якій вказуються вільні місця в західних та південних областях. Там легко дізнатися перелік доступних для безплатного розселення місць, а також знайти телефони контактних центрів і звернутися за допомогою самостійно.

Фото - «Сьогодні»

87 запитів за 0,187