Ілюстративне фото із сайту ukrmilitary.com
Кабмін 5 листопада цього року вніс до Верховної Ради України законопроєкт № 4327 щодо впорядкування питань, пов'язаних із військовополоненими та інтернованими особами в особливий період.
Про це повідомляє UMP.
Згідно цього документу, СБУ надаються повноваження здійснювати в особливий період, який нині триває, заходи з виявлення на території України громадян держави, яка загрожує нападом чи здійснює агресію проти України, які становлять загрозу національній безпеці України у зв’язку з таким нападом чи агресією, повідомляти про таких осіб Генштабу ЗСУ з метою вирішення ним питання щодо інтернування таких осіб з урахуванням реальних та потенційних воєнних загроз нацбезпеці України.
Під інтернованими особами слід розуміти осіб, яких піддано примусовому оселенню у визначених місцях, якщо це є абсолютно необхідним для забезпечення національної безпеки України.
На Генштаб ЗСУ в особливий період покладається:
• організація в Збройних Силах держави заходів щодо поводження з військовополоненими;
• ухвалення рішення про інтернування громадян держави, яка загрожує нападом чи здійснює агресію проти України.
Оскаржити рішення інтернована особа може в порядку, передбаченому законодавством. Рішення про скасування інтернування ухвалюють негайно після закінчення бойових дій і прийняття указу президента про скасування воєнного стану або ж при відсутності причин, які послужили підставою для інтернування.
Місця для примусового оселення інтернованих осіб, визначатимуть місцеві державні адміністрації за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях та тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя.
Перевезення залізничним транспортом військовополонених та інтернованих осіб покладається на АТ «Укрзалізниця».
На Військову службу правопорядку у Збройних Силах України покладається організації збору, супроводження військовополонених із таборів оперативних командувань (угрупувань військ), а також їх охорона та утримання в тилових таборах для військовополонених.
Законопроєкт також визначає, що іноземці та особи без громадянства, яких було інтерновано, не несуть адмінвідповідальності за порушення встановленого строку перебування в Україні на час їх інтернування.