В чому причина буму будівництва індивідуального житла на Київщині?

today 28.07.2021 query_builder 11:58 remove_red_eye 439 bookmarks Новини

Ринок земельних ділянок під індивідуальне будівництво у Київській області переживає бум і почав зростати на 15-20% на рік. Про це пише «Хмарочос» з посиланням на «Економічну правду». За прогнозами експертів, ціни зростатимуть до 20% на рік.

Зазначається, що з 1 червня 2020 року до 31 травня 2021 року кількість пропозицій земельних ділянок під індивідуальну забудову в Україні перевищила 530 тисяч. Щомісячна кількість таких оголошень коливалася в діапазоні 40-50 тисяч.

І лідером за кількістю пропозицій є саме Київщина. Найбільш популярними в області є пропозиції з продажу невеликих ділянок – до 15 соток (67% від загальної кількості).

Експерти пояснюють це психологічними наслідками пандемії та обмеженістю інвестиційних інструментів.

«Відособленість, простір, відокремленість багатьма потенційними покупцями сприймаються як захищеність. Життя в приватному будинку може обіцяти більше комфорту і можливостей облаштувати побут так, як хочеться, і при цьому не залежати від низки соціальних факторів», – пояснює Піта.

Головним критерієм формування ціни є близькість до столиці – 5-10 кілометрів. Також враховуються часові витрати на дорогу до міста, ідеальний час – 15-20 хвилин. Ще одним важливим фактором ціноутворення є статус та інфраструктура території. Наявність комунікацій – газу та електрики – може підняти вартість ділянки наполовину (до 60%). Наявність поблизу ділянки озера, річки або лісу автоматично додасть до її вартості ще 20%.

Ціни на земельні ділянки під приватне будівництво стартують від 500 доларів за сотку в сільській місцевості на відстані понад 50 кілометрів від Києва і сягають 5 тисяч доларів за сотку на відстані до 5 кілометрів від Києва.

Найдорожче оцінюються земельні ділянки в містах Київської області. Зокрема, в Обухові ціна за сотку сягає 2,3 тисячі доларів, в Ірпені та Білій Церкві – 3 тисячі доларів, у Бучі та Славутичі – 5 тисяч. Найпопулярнішим напрямком за запитами клієнтів є Житомирське шосе.

За останній рік у 20-кілометровій зоні від Києва ліквідна земля подорожчала на 10-15%. За оцінкою порталу Domik.ua, за останній рік ціни в передмісті Києва зросли на 20%. За прогнозами Асоціації рієлторів, до кінця 2021 року вартість найбільш затребуваних ділянок може зрости ще на 7%. У 2021 році ціни на ділянки під індивідуальне будівництво зростуть на 20% і цей тренд збережеться впродовж найближчих років.

Фото із сайту «Хмарочос»

92 запитів за 0,172