В Україні виплачуватимуть благодійні пенсії

today 07.03.2023 query_builder 08:30 remove_red_eye 129 bookmarks Новини

Днями меценати вже зможуть робити внески на благодійні пенсії, і пенсіонери їх отримуватимуть. Програма, яку було анонсовано ще торік, нарешті стартує.

Про це в ефірі всеукраїнського марафону розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дар'я Марчак, інформує Today.ua.

Вже зі дня на день програмі благодійних пенсій буде дано старт. Це дасть можливість пенсіонерам отримувати більші суми, ніж може їм виплатити Пенсійний фонд.

Програма розрахована на всіх українських пенсіонерів, які вже отримують виплати з Пенсійного фонду і мають там рахунки.

До слова, роль мецената зможе взяти на себе будь-хто. Причому, як повідомила Д. Марчак, меценат не обов'язково має проживати в Україні. Благодійні внески можна робити також з-за кордону.

"Будь-яка особа, громадянин, який проживає в Україні чи за кордоном, може здійснити на свій розсуд благодійну пожертву до Пенсійного фонду для того, щоб, наприклад, допомогти збільшити розмір пенсії для своїх батьків, або для бабусь, або для дідусів, або просто для небайдужої людини. І таким чином це призведе до збільшення розміру пенсії для такої людини, на користь якої було внесено благодійний внесок", - наголосила чиновниця.

Зазначимо, пожертвування від меценатів можуть бути двох видів: персоналізовані та знеособлені. Знеособлені – просто потраплятимуть до Пенсійного фонду і вже звідти розподілятимуться між усіма, хто отримує пенсії.

А персоналізовані пожертвування будуть йти на рахунок конкретної людини, якій хоче допомогти меценат. Проте всієї пожертвуваної суми пенсіонер все ж таки не отримає, а лише 70% від неї. Решта 30% пожертви підуть у Пенсійний фонд.

Фото із сайту Today.ua

87 запитів за 0,176