В Узині вирощують найбільшу прісноводну креветку

today 26.07.2021 query_builder 13:02 remove_red_eye 434 bookmarks Новини, Смачні місця

Підприємство в Узині на Київщині понад рік у промислових обсягах вирощує одну з найбільших прісноводних креветок – Макробрахіум Розенберга. Торік реалізували 16 тонн, а цього року планують вийти на 21 тонну. Про це повідомляє BBC News Україна, пише agronews.ua.

На тлі імпорту це, звичайно, скромні цифри. Минулого року Україна імпортувала 25 тисяч тонн замороженої креветки. Але підприємці мають великі плани. Адже їхня продукція має попит і за кордоном, і в Україні.

Заснували підприємство Олександр Рябошлик – “атовець-кіборг” та Олексій Слєпньов – волонтер. Звела їх війна на Сході.

Коли започатковували бізнес, їх вважали диваками, а їхні наміри – безперспективними.

Важалося, що вирощувати та розводити прісноводну креветку в Україні технічно неможливо, для цього сприятливими будуть лише звичні для неї природні умови Малайзії та Індонезії.

“Ось така відбірна креветка постачається на ринки та у ресторани Одеси, Харкова, Києва. Їй чотири місяці. Вона важить 25 грамів. Ми її продаємо, щоб мати чотири цикли у рік. У теплу пору вона росте швидше”, – показує вирощену на власній фермі прісноводну креветку співзасновник ТОВ “Українська креветка” Олексій Слєпньов.

Таке підприємство – єдине в Україні, каже Олексій Слєпньов. Воно упродовж року займається промисловим вирощуванням та розведенням прісноводної креветки Розенберга.

Олексій вивчав, як влаштовані та працюють креветкові ферми у Малайзії та інших країнах. Півтора року разом з друзями впроваджували привезені технології вдома.

Нині мають сім креветкових теплиць, це басейни на десятки кубометрів води у приміщенні, на різних базах підприємства у різних містах України. Є також багато власників малих ферм, які купують мальок в Олексія.

“Навчаємо людей, щоб креветка успішно росла в усіх. Вона може не рости лише через людську недбалість. Цим треба жити, цю справу потрібно любити. Приїжджаю на ферми вранці о шостій, їду додому пізно вночі, після першої години”, – розповідає О. Слєпньов.

Фото із сайту agronews.ua

Подивіться інші записи

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Боярці, Бучі, Вишневому, Горбовичах, Дмитрівці, Крюківщині, Личанці, Музичах, Обухові, Петрушках, Петропавлівській та Софіївській Борщагівках, Святопетрівському, Стоянці, Тарасівці, Фастові, Чайках, Шевченковому, Шпитьках, Юрівці (10.09)

today 10.09.2021 remove_red_eye 221

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Боярці, Віті-Поштовій, Гнатівці, Горенці, Жорнівці, Крюківщині, Личанці, Михайлівці-Рубежівці, Мироцькому Мощуні, Обухові, Тарасівці, Фастові, Юрівці (27.09)

today 27.09.2021 remove_red_eye 260

У Глевасі зловмисник проник до житла та познущався над дітьми

today 25.08.2021 remove_red_eye 1741

В Україні знову можна відключати населення від надання послуг за комунальні борги

today 26.08.2021 remove_red_eye 165

Унаслідок вибуху на цукровому заводі постраждали 5 людей. Поліція з’ясувала обставини трагедії

today 05.09.2021 remove_red_eye 3877

Поворот на Чайки: не розминулися бус та автобус (є відео)

today 24.09.2021 remove_red_eye 362

92 запитів за 0,240