Вартість проїзду у приміських маршрутках б’є рекорди! З яких пристоличних містечок доїхати до Києва найдорожче

today 23.05.2022 query_builder 20:03 remove_red_eye 4252 bookmarks Новини

Ціни на проїзд у приміських маршрутках завжди були високими. А у воєнний час та в епоху захмарного удорожчання палива - і поготів. Тепер для жителів столичного передмістя дістатися Києва – задоволення не з дешевих. Журналісти нашого видання провели дослідження, з яких пристоличних містечок сьогодні дістатися Києва найдорожче.

Так, із 16 травня вартість проїзду у автобусах за маршрутом Бориспіль – Київ зросла на 30%. Тепер за одну поїздку до Києва (ст. м «Бориспільська») місцевим доведеться платити 50 гривень, і стільки ж у зворотному напрямку. А ось проїзд від Борисполя до метро "Лівобережна" коштує ще більше - 70 гривень.

Зросла вартість поїздок до Києва і в інших пристоличних містечках. Так, із 17 травня вартість проїзду на приміському маршруті № 311 з Обухова до Києва (АС «Видубичі») сягнула 55 грн.

Ще раніше підвищили ціну за проїзд у Боярці та Вишневому. Так, сьогодні мандрівка із Боярки до найближчого метро обійдеться в 40 грн.

Зросла вартість переміщень і в межах міст, громад та районів області. Приміром, із 23 травня проїзд у Фастівському міському пасажирському транспорті коштуватиме вже 10 грн (ціна виросла на 2 грн).

Уже двічі за останні місяці підвищувалася вартість переміщення із села Забір’я до міста Боярки (Боярська громада). Сьогодні, щоб із Забір’я дістатися до центру ТГ, слід заплатити 17 грн (раніше було 12 грн). А ось мандрівка на маршрутці № 769 із Боярки до Білогородки нині коштує 25 грн. У середньому по області удорожчання сягнуло – 25-30 %.

Підвищення вартості проїзду перевізники насамперед пояснюють різким зростанням цін на паливо та його дефіцитом. За таких умов у найскладнішій ситуації опиняються ті жителі передмістя, які працюють у столиці. Багатьом із них такі витрати можуть бути не по кишені. Ситуація ускладнюється ще й зменшенням рівня заробітних плат на багатьох підприємствах, в установах та закладах. Тож закономірно, що, за можливості, все частіше жителі передмістя «зраджують» маршруткам на користь електричок: зрештою, дешевше та швидше.

За власною інформацією журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,177