Від Івана Купала до Іоанна Предтечі

today 07.07.2021 query_builder 08:33 remove_red_eye 331 bookmarks Новини

У ніч з 6 на 7 липня українці святкують Івана Купала. Це свято бере початок ще за язичницьких часів. Тоді в цей час відзначали літнє сонцестояння і було прийнято прославляти слов’янського бога сонця Ярила. Також це свято пов’язують зі справжнім буянням природи, яка якраз розквітала на повну силу, інформує glavcom.ua.

З приходом християнства свято не зникло, хоча дещо змінилося. Зокрема, після переходу на григоріанський календар дата змістилася на два тижні, адже раніше Івана Купала святкували 24 червня. А замість бога сонця люди почали вшановувати Іоанна Предтечу, який був хрестителем Ісуса Христа.

Ім’я, яке дали своєму синові праведні Захарія та Єлизавета, означає «дар Божий» або «благодать Божа». Розповідає Святе Євангеліє (від Луки), що коли накреслив Захарія слово це на дощечці, минулася йому тимчасова німота, заговорив він, славлячи Господа і пророкуючи, за навіянням Духа Святого, про пришестя незабаром Спасителя, і що стане Іоанн Предтечею Його, аби підготувати люд до прийняття Спасителя. Усі, хто чув про цю подію, у страху й подиві запитували один одного і самих себе: «Що ж буде з цього немовляти?» А з хлопчика виріс муж премудрий і преславний, якого сам Ісус Христос назвав людиною, від котрої немає вищої поміж народжених жонами.

7 липня наші пращури спостерігали за природою. Ось лише деякі прикмети:

трава дуже сильно пахне – скоро почнеться дощ;

вранці випадає велика роса на Івана Купала –буде хороший урожай огірків;

багато зірок в ніч на Івана Купала – буде багато грибів;

дощ під час сінокосу 7 липня – сіну погано буде;

якщо жито на Івана Купала не заколосилося – це поганий знак.

Цього дня не можна нікому давати в борг і брати в борг. Вважається, що можна передати в чужі руки своє щастя і добробут.

Раніше вважалося, що в ніч на Івана Купала прокидаються відьми, водяні, русалки та інша нечисть. Тому в цю ніч не можна спати, адже хтось з цих персонажів може зайти в будинок.

Бити домашніх тварин, особливо корів, заборонено. Бо вони дають молоко.

Якщо знайшли гроші, заборонено їх брати. Разом з цими грошима можна принести в будинок всі біди, від яких позбувся попередній власник купюри.

7 липня день янгола святкують Іван та Іванка, Антон, Микита, Яків, Ян.

Фото із сайту glavcom.ua

92 запитів за 0,250