Від отруєння блідою поганкою померла броварчанка

today 28.09.2021 query_builder 09:14 remove_red_eye 822 bookmarks Новини

У Броварах зафіксували перший в цьому році випадок отруєння дикорослими грибами. На жаль, він виявився летальним для 59-річної броварчанки. Про це «Трибуні-Броварів» повідомила завідувачка відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань, Заслужена лікарка України Ольга Строй.

З’ясувалося, що чоловік броварчанки привіз із Чернігівщини додому гриби різних видів. «Жінка розібрала гриби по купах: окремо білі гриби, окремо – сироїжки. Білі віддала своїм дорослим дітям, які живуть окремо від батьків, а сироїжки без варіння посмажила на сковорідці», – повідомила лікарка.

А вже наступного дня броварчанка відчула болі в животі, почалася блювота. «Жінка – колишній медик, тому до лікаря відразу не звернулася, а почала лікуватися самостійно. Згодом їй стало легше, але ненадовго…», – розповідає далі завідувачка відділенням.

Лише через добу після вживання грибів жінку доправили до гастроентерологічного відділення Броварської лікарні. Проте самопочуття її стрімко погіршувалося. Постраждалу терміново перевели до реанімаційного відділення. Проте через два дні жінка померла.

«Минуло 5 днів із моменту вживання грибів. За результатами лабораторних досліджень з’ясувалось, що померла з’їла бліду поганку. Сироїжки та бліді поганки дуже схожі зовні», – підкреслила О. Строй.

Тому нагадуємо основні правила збирання та вживання дикорослих грибів:

• не збирайте пластинчасті та умовно-їстівні гриби, сироїжки, бо саме помилкове збирання замість них блідої поганки є причиною більшості отруєнь зі смертельними наслідками;

• збирайте лише ті гриби, в яких ви впевнені, що вони їстівні;

• не дозволяйте збирати гриби дітям;

• не купуйте свіжі, сушені та консервовані гриби у випадкових осіб на вулицях та в інших не встановлених для продажу місцях;

• не збирайте зіпсовані гриби, а також ті, що ростуть уздовж автомагістралей та поблизу сміттєзвалищ.

При приготуванні страв із грибів у домашніх умовах, слід пам’ятати, що:

• свіжі гриби швидко псуються, тому без холодильника вони не мають зберігатися більше 2-х годин;

• зібрані гриби одразу необхідно перебрати, кожен гриб уважно переглянути, почистити, ретельно промити проточною водою;

• обов’язково двічі відварити по 20 хвилин і лише потім готувати з них страви. Відвар вилити.

Фото - «Трибуна-Броварів»

93 запитів за 0,185