По-перше, як і вчора, сьогодні, 13.07, графіки відключень на Київщині застосовуються протягом всієї доби, АЛЕ ТРИВАЛІСТЬ ВІДКЛЮЧЕНЬ БУДЕ МЕНШОЮ (з 6.00 до 14.00 відключатимуть дві з шести черг одночасно, після 14.00 - три з шести черг одночасно (вчора було три та чотири черги одночасно). Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація, з посиланням на Укренерго (Як подивитися свій графік ДТЕК див. через абац).
По-друге, відповімо на деякі коментарі в соцмережах: "Не вірю, що електроенергії не вистачає" - ЇЇ НЕ НЕ ВИСТАЧАЄ, НАРАЗІ ЇЇ МАЙЖЕ НЕМА. Бо всі бачили (у відкритому доступі чи особисто), як цією весною рф практично знищила нашу теплоенергетику і частково - гідро. І це були не розподільчі підстанції, як зимою 22-23 р., а власне - генеруючі станції, яких в країні було усього-нічого (не будемо називати конкретно, але все є у відкритому доступі). Тепер іх треба не ремонтувати, а відбудовувати з нуля. У АТОМНИХ ЕНЕРГОБЛОКІВ НАРАЗІ ПІК ОБОВ'ЯЗКОВОЮ ПЛАНОВОЇ РЕМОНТНОЇ КОМПАНІЇ. Тож судіть самі. До речі, ще ПРО КОНДИЦІОНЕРИ - так, вони є далеко не в кожного, але загугліть - скільки електроенергії споживає в середньому 1 кондиціонер - це десь 0,8 кВТ в звичайних умовах, а в таку спеку, напевно біля 1,2 кВТ - це 12 звичайних в 100-Вт лампочек, чи аж 100 енергозберегаючих люмінесцентних. Це просто для усвідомлення. ЩО Ж ДО НІСЕНІТНИЦІ ПРО ЕКСПОРТ ДО ЄВРОПИ, то це навіть не хочеться коментувати (то коли імпортуємо звідти і сльозно просимо у них усіляку допомогу для енергетики, одночасно ім же її експортувати - вони б нас не зроміли, м'яко кажучи.) Тим більше, що неможливо експортувати те, чого нема. Отож, треба просто усвідомити, що суттєві відключення електроенергії з тимчасовими покращеннями і погіршеннями - це норма нашого життя на дуже довгий час.
Із своїм погодинним графіком можна ознайомитися на платформі ДТЕК за цим посиланням на Київські регіональні електромережі (графік з'являється після вибору населеного пункту, вулиці та будинку (ПОЧАТИ НАБИРАТИ І КЛІКНУТИ)). Якщо вказано, що відключення за Вашою адресою немає, а у Вас ще тривалий час нема світла, можете там же, на ДТЕК, подати заявку. Користуйтеся електроенергією, коли вона у Вас є, ощадливо, ЦЕ ДІЙСНО ВАЖЛИВО!
...
Ситуація в українській енергосистемі поступово почне покращуватись наприкінці липня. Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, інформує НЕК "Укренерго".
«Коли спека спаде (ми очікуємо, що це буде відбуватися ближче до 20-х чисел липня) і також буде невдовзі певне збільшення доступної нам генерації в енергосистемі – ситуація почне покращуватися. Вона не покращиться магічним чином за один день чи одну годину. Але вона буде поступово покращуватися, і ми будемо з вами спостерігати тренд на покращення з кінця липня, як ми і прогнозували. В серпні ситуація буде ще трохи кращою. І у вересні-жовтні навіть маємо непогані шанси уникати відключень. Принаймні, таких масованих і повторюваних, як ми маємо в липні. Тобто, треба ще певний час, уже не такий тривалий, потерпіти – і ми побачимо певне покращення ситуації в енергосистемі», – сказав Володимир Кудрицький. (Втім, зазначемо від себе, після цього ще буде опалювальний сезон, зима, коли, вочевидь, буде знову важко).
***
ДОВІДКОВО. Як пояснювало Укренерго, головна причина застосування заходів обмеження – наслідки (ВЖЕ 8) (останніх цьогорічних (Ред.)) ракетно-дронових ударів ворога по українських електростанціях (неодноразово зазначалося, що на повне їх відновлення можуть піти роки, тож наразі мова йде лише про більш чи менш тривалі відключення в залежності від пори року, погоди, планового ремонту атомних блоків та багатьох інших додаткових факторів (Ред.)). Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі.
Фото - з відкритих джерел


