Відверто: Марія Шевченко (новообрана депутатка Київської облради)

today 22.11.2020 query_builder 13:19 remove_red_eye 1028 bookmarks Відверто, Новини

Лаконічна довідка

•Депутат Ірпінської міської ради (2015-2020). На місцевих виборах 2020 року обрана депутатом Київської обласної ради від "Європейської Солідарності".

•Має три вищі освіти. Закінчила Національний університет ДФС України, де здобула юридичну та економічну освіти, а також Національну академію державного управління при Президентові України.

1. Ваш головний життєвий принцип?

- Постійний рух та розвиток. Кожен день має бути наповнений змістом: новими знаннями, цікавими зустрічами, приємними емоціями.

2. Чи є сучасник або сучасниця, яким/ якою захоплюєтеся?

- Кожного дня зустрічаю таких людей. Як депутату міської ради мені постійно доводилося спілкуватися з матусями дітей з обмеженими можливостями - це дуже важка доля в сучасному суспільстві. Але я бачила перед собою гарних молодих жінок, які не лише дбали та розвивали своїх дітей. Вони знаходили цікаві креативні професії, заробляли кошти, вели громадську діяльність. Як можна не захоплюватися такими людьми? Лідери нашої партії - Петро Порошенко, Ірина Геращенко, колеги однопартійці - вони не лише політичні діячі, а ще люди високого культурного рівня. Ми живемо у складний, але дуже яскравий та героїчний час. Щодня зустрічаємо людей вартих захоплення.

3. Які три головні завдання ставите перед собою як депутат Київської обласної ради?

- Три основних задачі:

А. Робочі місця та транспорт. Нині 80% мешканців області витрачають понад дві годин на добу, щоб дістатися до робочого місця та повернутися додому. Це ненормально. Області потрібно більше робочих місць у невеликих населених пунктах та якісна транспортна система.

Б. Модернізація та розвиток освіти. Нестача місць у школах та садочках - наскрізна проблема регіону, саме на рівні області можна бачити загальну картину, допомагати громадам збалансовано розв'язувати ці проблеми.

В. Медична допомога: чітка робота швидкої медичної допомоги - основний пріоритет. Під час роботи депутатом міської ради, на передвиборчих зустрічах постійно чула скарги - швидка не приїздить, неможливо додзвонитися 103. Досвід підказує, тут збій на рівні організації роботи - треба розібратися та ліквідувати причини якнайшвидше.

4. Чи є мандат депутата міської ради ключем до розв'язання всіх проблем, що порушують виборці? Якщо - ні, то чому?

- Депутатський мандат - це не чарівна паличка, кожен рівень рад має свої повноваження. Підвищити пенсії, знизити тарифи на газ - найчастіші прохання виборців, але все це поза межами компетенції місцевих депутатів. Але, при ефективній взаємодії всіх рівнів влади, є більше можливостей у досягненні та вирішенні питань громади.

5. Кому довіряєте?

- До кожної людини йду відкрито й з довірою. І це себе виправдовує, за час моєї політичної діяльності сформувалась спільнота людей, на яких можу покластися в будь-якій ситуації, довірити власну дитину й гаманець, зателефонувати у будь-який час доби.

6. Без кого/чого не уявляєте свого життя?

- Родина - моя рушійна сила, моє натхнення. Радію, коли рідні пишаються мною.

7. У дитинстві про яку професію мріяли, ким хотіли стати в дорослому житті?

- Я мріяла стати юристом, така не характерна мрія для дівчинки. Вважаю, що вона здійснилася, правову освіту я отримала. Постійно використовую фах у депутатській роботі.

8. Чи маєте захоплення?

- Моє захоплення - справа мого життя - політика, особистий розвиток у різних напрямах.

9. Як любите відпочивати?

- Я фанат активного відпочинку, люблю подорожувати. Спорт зі мною з дитинства, в найрізноманітніших проявах: тренування, сноуборд, і все, що додає тонус нашому життю.

10. Улюблена книга, фільм?

- Нині час відродження української культури - постійно з'являються нові твори сучасних письменників, режисерів. Видається українська література, заборонена в радянські часи. Швидко виходять переклади українською світових бестселерів. Тому мені важко назвати один твір.

11. Що змінили б у своєму житті?

- Нічого. Кожен прожитий день, кожна людина, кожна подія - неоцінений досвід.

12. Яка подія у Вашому житті найбільше змінила Вас?

- Втрата мами, тепер я зрозуміла наскільки крихке щастя, і як не варто витрачати себе на дрібниці.

13. На Вашу думку, яких змін потребує Ірпінь, загалом передмістя Києва?

- Життя - це постійні зміни, маємо працювати, щоб вони були позитивними. Не хочу бути серед тих, хто кричить, що все погано й нічого не робиться. Тим не менш, є значні прорахунки в розвитку Київщини.

Ірпенем конкретно має опікуватися Ірпінська міська рада, розв'язувати питання місцевої специфіки. Ми на рівні обласної ради маємо працювати над проблемами, характерними для багатьох регіонів столичної області. На мою думку, нам потрібна чітка стратегія розвитку, поки все відбувається занадто стихійно: придумали яскравий проєкт - й кинули усі ресурси на його реалізацію.

14. Чи є щось, про що жалкуєте?

- Найчастіше люди шкодують через те, що проживають життя не так, як хотіли самі, а як очікували від них інші - родина, друзі, суспільство. Це не про мене. З дитинства батьки давали можливість приймати самостійні рішення. Інколи вони були хибними, але ці помилки були моїми - і це головне!

15. Політика - це жіноча справа?

- Прикро, що у XXI сторіччі в європейській державі чуєш таке сексистське та мізогінне запитання. Відповідати на нього все одно, що говорити на тему: "Жінка - людина, чи ні".

16. На Вашу думку, яке найбільше випробування для людини?

- Втрата тих, кого любиш.

17. Які якості найбільше цінуєте в інших і в собі?

- Відданість.

18. На Вашу думку, чи вирішить децентралізація проблеми громад?

- Так. Люди, нарешті, відчують себе справжніми господарями, центром впливу в селі, місті.

19. Чому досі не відбулося українське "економічне диво"?

- Тому й не сталося, що справжні повні повноваження та наповнення бюджету громади отримають лише тепер - у 2020 році. Якщо держава збереже європейський вектор розвитку, саме наступні п'ять років стануть роками економічного відродження.

20. Про що мрієте?

- Мрію дожити до того моменту, коли головною проблемою громад буде питання, які саме квіти висадити на клумбі. А все решта вже буде вирішено.

92 запитів за 0,240