Відверто: Олександр Зарубін (20 запитань)

today 04.07.2020 query_builder 10:38 remove_red_eye 1026 bookmarks Відверто, Новини

Біографічна довідка

• Зарубін Олександр Олександрович народився й усе своє життя прожив у історичній частині Боярки. Має дві вищих освіти, одна з яких у галузі захисту комп'ютерних систем і мереж. Нині здобуває ступінь магістра у Національній академії державного управління при Президентові України. Життєвий принцип - завжди залишатися людиною, якій не було б соромно дивитися в очі іншим.

1. Кому Ви довіряєте?

- Довіряю своїй дружині, батькам, близьким друзям. Я звик довіряти людям. Хоча, на жаль, на цьому не раз обпікався. Але все одно віру в людей не втратив. Бо, звісно ж, позитивних моментів було більше. Вважаю, що людям треба довіряти, бо інакше навіщо щось робити, витрачати енергію і час, намагаючись поліпшити їх життя.

2. Як любите відпочивати?

- Відпочиваю із сім'єю. Останніх років сім їздимо автомобілем країнами Європи. Мені дуже подобаються Іспанія та Італія. В Україні улюблене місто - Боярка.

3. Чи була така подія, що кардинально змінила життя?

- Звичайно, такі моменти були. Років 15 тому розпочав свій бізнес. Тоді був найманим працівником, але запропонував ідею і мої роботодавці повірили в мене, надали певні кошти. Так виникла компанія "Максимум. Net". Це був досить складний етап у моєму житті. Адже тоді ще здобував вищу освіту одразу в двох університетах: у НАУ закінчував п'ятий курс стаціонару і вчився на заочному відділенні на юриста в "нархозі".

4. Без кого і без чого не уявляєте свого життя?

- Не уявляю свого життя без людей, які поруч весь час. Це мої батьки, дружина… А ще без вірної собаки.

5. Чи жалкуєте про щось у своєму житті?

- Я намагаюся ніколи не жалкувати про ухвалені мною рішення. Але не всі вони мали ті результати, на які розраховував, і, звичайно, це викликає невдоволення. Але роблю висновки і намагаюся рухатися вперед.

6. Ким мріяли стати в дитинстві?

- В дитинстві якоїсь мрії щодо майбутньої професії не було. Я завжди намагався надавати належну увагу саморозвитку, був досить самостійним хлопцем. У перший клас пішов через пів міста сам, без супроводу. Батьки працювали, тому доводилось дорослішати, бути самостійним. Але й ігри дитячі тоді були інші, всі грали у футбол, знаходили інші рухливі заняття для себе, були здоровішими. Людина з дитинства мала певну загартованість, стійкість у подоланні проблем, негараздів, що допомагало у подальшому житті.

7. Чи є сучасник, яким захоплюєтесь?

- У нашій країні серед сучасників прикладів для захоплення не бачу, а в світі подобаються люди прогресивні, я навіть сказав би агресивні, ділові, такі як Ілон Маск.

8. Ваша найбільша мрія?

- Мрій багато. Є особисті, до яких намагаюся йти, щоб їх втілити в життя. Але хочеться, щоб нарешті настало поліпшення якості життя громадян, бо проходять вибори, революції, а стає все гірше. Кожен відчуває це на собі. Хочеться, щоб високопосадовці не жили за принципом: після нас - хоч потоп. Треба змінювати підходи до вирішення нагальних питань.

9. Що простіше - займатися бізнесом чи бути мером Боярки?

- Це зовсім різні сфери діяльності. Я більше 10 років займався бізнесом, створив декілька компаній із нуля, розвивав їх. Думав, що в політиці буде теж все зрозуміло. Але, коли із першої спроби став міським головою, швидко усвідомив, що це кардинально різні речі. З приходом в політику я дуже в багатьох речах розчарувався. Бо це бруд, вставляння палок у колеса - іноді руки опускаються. Часом замість того, щоб допомогти, інші намагаються заважати, перешкоджати впровадженню чогось нового. Більше того, через певні законодавчі обмеження не завжди можеш ухвалювати швидкі рішення, хоча й знаєш, як розв'язати ту чи іншу проблему.

У нас ще дуже багато хто живе за принципом: чим гірше, тим краще. А тому доводиться витрачати в десятки разів більше зусиль, аби щось довести, а зрештою, впровадити. Тому для того, щоб щось зробити доводиться постійно знаходитися в стані боротьби, переживати сварки, йти на різного роду домовленості.

10. Найбільше Ваше досягнення на посаді мера?

- Є якісь повсякденні господарські речі, їх досить багато. Зокрема, це системна модернізація водоканалу, що в майбутньому покращить якість води. Боярка явно стала більш освітленим містом. З'явилися нові світлофори і тротуари та дитячі ігрові майданчики. Але люди це сприймають як обов'язок міської влади і дехто навіть не помічає змін. Одним із головних досягнень своєї роботи вважаю створення Боярської об'єднаної територіальної громади - до цього ми йшли більше трьох років. Вона за площею трохи більша, ніж ми планували, але це й не пів району, як хотіли колишні районні керманичі. Ми відстояли назву ОТГ, ми відстояли наші інтереси. У Боярської громади є всі шанси стати найуспішнішою в регіоні.

11. Який проєкт ще не втілили в життя, але дуже хотіли б?

- Ми більше чотирьох років працювали над Генеральним планом Боярки. Зараз він вже на виході й це саме той проєкт, який хочу втілити в життя до завершення цієї каденції. Це стратегічний документ розвитку нашої громади, який протягом 50 років із різних причин жодна влада не могла прийняти.

Деякі люди пишуть, що цей генплан повинні були б затвердити ще кілька років тому, але тоді у нас був лише проєкт, який всі ці роки дороблявся інститутом. Щоб затвердити цей важливий документ, який, до речі, формує розвиток нашого міста на 30 років, слід було пройти складну процедуру: спершу громадські обговорення, а далі погодження з областю, експертизи. Це шалений обсяг роботи, про який більшість просто не знає, та, напевно, воно їм і не потрібно. Найголовніше результат. А він є, адже ми повністю пройшли всі експертизи, маємо відповідні висновки і наприкінці червня виносимо документ на сесію.

Всі повинні зрозуміти, що без генплану жоден серйозний інвестор не зайде у місто. Підкреслюю, боярська влада здатна творити, ухвалювати навіть складні рішення, іноді непопулярні. Але коли є готовність працювати, незважаючи на політичну доцільність, то поступово у місто починають надходити інвестиції, знаходяться люди готові вкладати власні кошти у розвиток Боярки, створювати нові робочі місця і розвивати міську економіку.

12. Які якості найбільше цінуєте в людях?

- Найбільше ціную порядність і чесність. Але, на жаль, таких людей дуже мало, тому в політиці у мене є лише колеги. А друзів у політиці, мабуть, не буває. У бізнесі інакше. Мета бізнесу - заробляти кошти, створювати робочі місця, сплачувати податки. Якщо ти розумієш правила гри, існуючі ризики, то можеш працювати, розвивати свою справу.

13. А які якості повинен мати мер міста?

- Головне для мера міста - готовність брати на себе відповідальність за стратегічні рішення. Не завжди вони є популярними. Вважаю, що мер має бути доступним для людей і повинен на собі відчувати всі їхні потреби. Радий, що можу вільно ходити вулицями Боярки і спокійно дивитися людям в очі.

14. Якою буде Боярська ОТГ через 4-5 років?

- Наша ОТГ, у тих межах, що затверджені Кабінетом Міністрів, матиме кілька стратегічних напрямів розвитку - це рекреація і медицина. Також активно розвиватиметься спорт. Чому так? Бо з однієї сторони наступає Київ, а з іншої - у нас прекрасні ліси, озера - чудові місця для відпочинку. Зелені зони слід зберегти. До речі, у генплані в межах міста лісів нема, хоча свого часу у декого були наміри приєднати 1700 га лісу, аж до Забір'я. На мою думку, це неправильно, адже тоді зелені насадження могли б знищити, а територію забудувати. Тому ми прагнемо захистити ліси, і новий генплан тому підтвердження. Ми за розвиток туризму, спорту, медицини. Прагнемо повернути місту статус курорту.

15. Які першочергові завдання постануть перед головою ОТГ?

- Першочерговим завданням нової боярської влади вважаю створення стратегії успіху громади, прийнятної для усіх. Люди переживають, що ресурси громади будуть непрозоро розподілятися і представники сіл не зможуть вплинути на це. Хтось думає, що Боярка буде забирати всі зароблені кошти собі, а їхнє село обділять. Головна мета майбутнього керівництва ОТГ - реально об'єднати людей, вселити віру у спільний успіх, знайти компроміс і визначити об'єднавчі стратегічні цілі.

16. Яка Ваша позиція щодо утилізації сміття у місті?

- Моя позиція чітка, виважена, і я можу її донести до боярчан. Ми, як люди відповідальні, повинні прибирати за собою самі. Викидаючи сміття у бак, слід розуміти, куди воно далі дівається. Я вже не кажу про випадки, коли сміття просто викидають у лісосмуги або залишають на березі водойм. Це не господарський підхід. Я проїхав майже всю Європу, там всюди утилізують відходи самостійно. Тому переконаний, що і Боярська громада повинна прибирати за собою. І це буде, незважаючи на чиєсь небажання. Вже у недалекому майбутньому кожна ОТГ самостійно або, об'єднавши зусилля з іншими громадами, утилізовуватиме ТПВ.

У нас був полігон твердих побутових відходів у Тарасівці, який вже закрили. Тому нині наші комунальники вимушені вивозити сміття за 30 км звідси. Кожен рік ми просимо власників полігону подовжити нам договір, бо інакше в місті виникне сміттєвий колапс. Та потужності полігону, куди ми зараз вивозимо сміття, теж обмежені. Вистачить їх ще на рік - два. Я веду до того, що нікому наші побутові відходи не потрібні. І слід вже зараз думати про переробку сміття.

Ще у 2017 році розпочалася процедура передачі земельної ділянки під сміттєспалювальний завод. Тоді цей процес розпочинали Смірнова та Гедульянов (тодішні голова РДА та райради - ред.), які й виношували плани про будівництво заводу. Наприкінці минулого року міська рада завершила оформлення земельної ділянки. Але ми проти будівництва сміттєспалювального заводу, який обслуговував би весь регіон, тому й змінили концепцію і плануємо збудувати сміттєсортувальну станцію, бо це найбезпечніший спосіб переробки сміття. Йдеться про сортування і компостування побутових відходів, без спалювання і захоронення, а отже, без будь-яких негативних екологічних наслідків. У порівнянні з сміттєспалювальним заводом, потужність сміттєсортувальної станції буде вдвічі меншою, що дозволить у найближчі років 10 спокійно переробляти відходи лише нашої громади.

Та є певні люди, які дезінформують населення та роблять собі піар на цій справді вкрай болючій темі. Людей лякають змонтованими малюнками із зображенням звалищ сміття прямо біля "Епіцентру". Та все це не відповідає дійсності.

Ще раз наголошую, ми споруджуємо не сміттєзвалище, а сміттєсортувальну станцію безпечного європейського зразка, що буде знаходитися за очисними спорудами. Жодного складування сміття не буде, відходи перероблятимуться одразу. Ця територія має охоронну зону 500 м, а від ділянки, де стоятиме станція, до найближчого будинку - майже 900 м. Це більш ніж достатньо для безпечної переробки сміття. Для порівняння, такі станції в Європі мають захисну зону лише 100 м.

17. Які головні перепони на шляху розвитку Боярки? Чи існують шляхи їх подолання?

- Є певні моменти, які вже вирішені, але залишилося дочекатися фіналу. Боярка буде розвиватися шаленими темпами. Головна передумова - затвердження Генерального плану. Коли інвестор бачитиме, куди у місті можна інвестувати, то він це робитиме. Ми передбачили солідні площі, більше 60 га під величезну промислову зону. Вважаю, що це може зацікавити інвесторів, адже місто має хороше сполучення із Києвом, а після ухвалення генплану, ці землі отримають цільове призначення, що безумовно дасть поштовх для розвитку виробництва. Це дозволить створити немало робочих місць, а значить будуть і податки, які поповнюватимуть бюджет ОТГ.

У нас ухвалена Стратегія розвитку міста. Але після виборів, треба збирати представників об'єднаної громади, новий депутатський корпус, виконком і працювати вже над стратегією успішного розвитку ОТГ. Це буде значно ширший документ, адже збалансовано повинні розвиватися і місто, і села громади.

18. Чи задоволені Ви Перспективним планом розвитку територій Київщини?

- У розрізі Боярської ОТГ задоволений, бо ми до цього йшли - намагалися зменшити кількість населених пунктів, що мали увійти до громади. Адже Боярка формує досить великий ПДФО, а тому чим менше буде сіл, тим більше коштів залишатиметься на утримання і розвиток нашого ОТГ. Торік Боярка сплатила 270 млн грн лише в районний бюджет і жодної копійки з них боярчани не отримали на розвиток свого міста. Всі вони пішли на районні програми. У нас залишилося лише 17 млн грн.

19. Ваше ставлення до зменшення кількості районів?

- Це складне питання. Нашу територіальність вже кілька разів змінювали. Хоча, на мою думку, дуже важливо інше, які функції залишаться у районів, а які будуть передані на інші рівні. Наприклад, якщо у нас будуть фінанси, то нам взагалі не важливо, до якого району ми приписані. Адже у районі буде лише префект, який спостерігатиме за правильністю ухвалення рішень, а всі повноваження матимуть саме ОТГ. Боярка ніколи не боролася за те, щоб стати райцентром, а тому для нас це питання не актуальне.

20. Чому досі не відбулося українське "економічне диво"?

- Українці переважно прагнуть перекласти свої особисті сподівання на такого собі доброго царя. При чому перспективність кандидатів часто визначається їхньою платоспроможністю. Саме тому під вибори і створюються всякі благодійні фонди "імені себе любимого". Та слід пам'ятати, якщо спонсори кандидатів витрачають кошти, вони захочуть і відбити їх сторицею. На жаль, досить часто людям нав'язують створений образ, який зовсім не відповідає суті кандидата. І у круговерті “благодійних” акцій люди часто забувають про головне - критерії, якими має бути наділений кандидат - це досвід та порядність. От і не виходить поки що "економічного дива" внаслідок капіталістичного цинізму.

!

Відповіді Олександра Зарубіна журналу "Корисний формат. Нове передмістя"

92 запитів за 0,274