Викрито масштабну схему нелегальної вирубки і збуту деревини: на Білоцерківщині – дрова, на Вишгородщині – дошки

today 06.04.2023 query_builder 16:23 remove_red_eye 1691 bookmarks Новини

Державі завдано збитків на понад 4 мільйони гривень.

Під виглядом санітарної очистки лісу посадовці знищували масиви дерев задля отримання прибутків від продажу матеріалів, повідомляє Поліція Київської області.

Злочинне угруповання у складі 9 осіб організувало незаконне вирубування лісу на території двох районів Київської області. У Білоцерківському районі деревину збували у вигляді дров, а у Вишгородському — продаючи дошками.

Так, фігуранти після спилювання дерев транспортували їх до пилорам, де здійснювали подальшу переробку лісоматеріалів. Також зловмисники реалізували незаконно вирубані дерева серед населення без передбаченої законом документації.

Поліцейські провели 15 обшуків на території столиці, Київської та Житомирської областей та виявили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-картки, банківські картки, чорнову бухгалерію, пломби для чипування деревини. Вилучені речові докази свідчать про протиправну діяльність та організацію підпільних рубок лісу під виглядом санітарних заходів. Встановлено, що фігуранти завдали збитків державі на суму понад 4 мільйона гривень.

Викрили злочинну діяльність працівники відділу захисту інтересів суспільства і держави поліції Київщини спільно зі співробітниками слідчого управління за процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури та за участю спеціалістів відділу державного екологічного нагляду лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції України.

«Розуміємо, що це не перший і, на жаль, поки не останній випадок злочинів проти довкілля, тому маємо надію на ініціативу та плідну і, головне, результативну співпрацю зі спеціалізованими державними правоохороними органами: лісової охорони, екологічної інспекції та рибоохорони», — зазначив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов.

Слідчі за фактом незаконної порубки, перевезення, зберігання, збуту лісу та зловживання владою [ч. 2 ст. 364 та ч.ч. 2, 4 ст. 246 ККУ] проводять досудове розслідування. Зловмисникам загрожує до 7 років позбавлення волі.

Фото - Поліція Київської області

87 запитів за 0,195