Ворог знищив новітню лабораторію вартістю 6 мільйонів євро у Чорнобилі

today 23.03.2022 query_builder 08:38 remove_red_eye 195 bookmarks Новини

У зоні відчуження ворог розграбував та знищив новітню лабораторію вартістю 6 млн євро.

Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження, інформує УНІАН.

"Російські окупанти розграбували та знищили новітню Центральну аналітичну лабораторію в м. Чорнобиль, яка є унікальним комплексом з потужними аналітичними можливостями, може надавати послуги на будь-якому етапі поводження з РАВ, від кондиціонування до захоронення, а також на стадії досліджень та розробки технологій", - йдеться у повідомленні.

До слова, цей проєкт, спрямований на вдосконалення інфраструктури з поводження з радіоактивними відходами, був успішно реалізований у 2015 році.

"Майже 100 одиниць найсучаснішого вартісного аналітичного обладнання, аналогів якого немає у Європі", - уточнили в агентстві.

Лабораторія виконувала стратегічні та унікальні функції. Зокрема, проведення характеризації проб радіоактивних відходів із Чорнобильської зони відчуження за фізичними, хімічними та радіаційними показниками; аналітична допомога при проведенні перевірки відповідності стану упаковок кондиціонованих відходів до специфікацій; розробка необхідних методик для здійснення контролю та стандартизації та ряд інших.

"На базі лабораторії знаходились високоактивні проби та зразки радіонуклідів, які сьогодні знаходяться в руках ворога, чим сподіваємось він нашкодить собі, а не цивілізованому світу", - додали у відомстві.

Фото - УНІАН

92 запитів за 0,169