Втеча із УРСР, або як радянська «дівчина в червоному бікіні» опинилася на обкладинці Рenthouse без бікіні

today 07.09.2022 query_builder 12:42 remove_red_eye 290 bookmarks Історичні паралелі, Новини

Сьогодні українців, зокрема тих, хто рятується від війни, тепло і гостинно приймають в багатьох країнах світу. Без проблем мільйони громадян України залишили Батьківщину, шукаючи прихисток на Заході. А років п’ятдесят тому історія втечі з України звичайної офіціантки одеського лайнера викликала справжній фурор за кордоном.

У січні 1979 року на пляж у передмісті Сіднея з води вийшла вродлива дівчина в червоному бікіні. Однак не лише її врода привертали увагу, а й неприхована розгубленість. Вона кинулася до першого зустрічного з проханням, щоб їй допомогли дістатися поліцейського відділку. Згодом правоохоронці з’ясують, що юну леді звуть Ліля Гасинська і що вона втекла з радянського лайнера, аби попросити в Австралії політичного притулку.

До появи на австралійському узбережжі, Ліля, дочка музиканта і актриси, працювала офіціанткою на одеському круїзному лайнері "Леонід Собінов", який того дня став на якір неподалік Сіднея. Ліля пішла на відчайдушний крок - вибралася через ілюмінатор і вплав за 40 хвилин дісталася берега.

Співвітчизники намагалися відшукати утікачку. Але всі спроби радянської влади повернути Лілю на Батьківщину, яка ще з 14 років мріяла вирватися із СРСР, виявилися марними – Гасинська отримала політичний притулок. Надійний тил дівчині забезпечили працівники місцевої газети Daily Mirror – вони не лише надали максимального розголосу історії про дівчину в червоному бікіні, а й зробили радянську красуню популярною. Свій зиск газетярі теж отримали – ексклюзивні інтерв’ю з Лілею забезпечували гарні тиражі.

Стрімка популярність та приваблива зовнішність плюс безперечне везіння і відсутність зайвої скромності забезпечили дівчині стрімкий злет, а згодом і вдале заміжжя.

Своє ім’я «дівчини в червоному бікіні» вона не задешево продала еротичному журналу Penthouse. Хоча для цього довелося зняти бікіні. Гасинська уклала контракт на 15 тисяч доларів із відомим виданням, обкладинку якого прикрасило її фото в стилі ню. Потому вона працювала моделлю, діджеєм і знялася в декількох серіалах. Не було у Ліліан проблем і з особистим життям. Першим її обранцем став фотограф Daily Mirror. Розповідають, що чоловік заради української красуні навіть залишив дружину та троє дітей. Та марно, у Ліліан були більш амбітні плани на життя. Тож вже у 1984 році дівчина вийшла заміж за австралійського мільйонера Яна Хайсона. Про цей період життя безстрашної українки відомо лише те, що вона оселилася в особняку свого чоловіка та навіть почала власний косметичний бізнес. Та вже за шість років Ліліан розлучилася з австралійським товстосумом і виїхала до Великобританії, де знову вийшла заміж та народила двох дітей.

Її батьки більш ніж 15 років тому теж змінили прописку. Ліліан вивезла їх уже з Незалежної України. Так, дівчина, яка мала мрію, попри всі «залізні завіси», втілила її в життя. Кажуть, що сьогодні вона багато подорожує, особливо любить Індію та медитаційні тури. Схоже, що її пошуки особливого щастя ще тривають.

Журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя" за матеріалами із відкритих джерел

Фото із відкритих джерел

87 запитів за 0,182