Втратили роботу. Як знайти нову та отримати допомогу по безробіттю. Відповіді на поширені запитання надає Київський обласний центр зайнятості (є посилання на вакансії! – в кінці тексту)

today 14.06.2022 query_builder 17:00 remove_red_eye 449 bookmarks Новини

(Оприлюднено на сайті Київської обласної військової адміністрації). Статус безробітного можуть отримати особи від 15 до 70 років, які не мають заробітку через відсутність роботи, готові та здатні приступити до роботи.

Такий статус надається з першого дня реєстрації її у центрі зайнятості за особистою заявою пошукача роботи:

• під час безпосереднього відвідування;

• в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал Дія), у тому числі мобільного додатку Порталу Дія;

• або за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

За новим Законом про безробіття, в умовах війни, виплата допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого візиту до центру зайнятості, за умови підтвердження безробітнім наміру перебувати у статусі безробітного не рідше, ніж 1 раз на 30 днів будь-якими засобами комунікації.

Які умови та розмір виплат у зв’язку з безробіттям?

Якщо перед реєстрацією страховий стаж протягом року становить 6 і більше місяців, допомога у зв’язку з безробіттям призначається так:

Маєте страховий стаж до двох років – 50% від середньої заробітної плати; від двох до шести років – 55% від середньої заробітної плати; від шести до десяти – 60% від середньої заробітної плати; понад десять років – 70% від середньої заробітної плати.

Мінімальний розмір допомоги для застрахованих осіб становить 1 800 грн, а максимальний розмір допомоги у зв’язку з безробіттям наразі не може перевищувати 150 відсотків мінімальної зарплати, тобто 9 750 гривень.

Також розмір виплати залежить від строку її отримання, а саме:

перші 90 календарних днів допомога виплачується в повному розмірі; протягом наступних 90 днів – 80% від призначеного розміру, надалі – 70% від призначеного розміру.

Внутрішньо переміщені особи та особи, які знаходяться на території бойових дій, які втратили необхідні документи (трудова книжка, документ про освіту тощо), теж можуть оформити статус безробітного. Підставою оформлення та розрахунку суми виплат у цьому разі є інформація з реєстрів та баз даних органів виконавчої влади.

Якщо безробітний перебуває за кордоном України більше ніж 30 днів, то виплата допомоги припиняється.

Якщо Ви внутрішньо переміщена особа або перебуваєте у зоні бойових дій та не маєте можливості звільнитись і забрати свою трудову книжку, можете припинити трудові відносини дистанційно – подавши заяву на ім’я роботодавця до центру зайнятості. Надалі маєте можливість також отримати статус безробітного та оформити допомогу.

Отримайте он-лайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості

Чат-бот Київського обласного центру зайнятості

ВАКАНСІЇ КИЇВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ ТУТ!

90 запитів за 0,182