Як позначилася війна на вартості вцілілого житла в Ірпені, Бучі, Гостомелі

today 21.04.2022 query_builder 12:18 remove_red_eye 524 bookmarks Новини

Постраждалі від окупантів містечка столичного передмістя поступово починають повертатися до життя. Триває процес розмінування та очищення території. Попри застереження влади не квапитися з поверненням додому, мешканці передмістя столиці масово повертаються до рідних містечок та сіл, пише "Сьогодні".

Багато хто з мешканців передмістя наразі починає замислюватися над питанням зміни постійного місця проживання. Тож чи варто поспішати з продажем вцілілого житла?

Як зазначають експерти, наразі

ринок нерухомості на звільнених територіх завмер в очікуванні.

Водночас експерти наголошують, що ситуація з житлом у цих містах буде складною найближчі кілька років. Ресурс "Сьогодні" оприлюднив думку президента Асоціації спеціалістів із нерухомості (рієлторів) України Юрія Піта.

"Через знищену інфраструктуру, в наступні роки у звільнених містах практично не функціонуватиме ринок нерухомості. Він відновиться лише після повного повернення до життя в регіонах.

Зараз власники можуть здійснити продаж квартири, але за набагато нижчою ціною, ніж ринкова. Якщо до війни її можна було збути за 50 тис. доларів, то зараз – умовно за 10 тис. доларів. Новий власник може сподіватися лише перепродати нерухомість дорожче уже після відбудови міста".

Юрій Піта рекомендує українцям наразі утриматися від продажу житла за низькими цінами, якщо є така можливість. Адже є надія, що за кілька років ціни на квартири у цих регіонах відновляться.

Фото - "Сьогодні"

93 запитів за 0,175