Як врегульовуються спадкові питання в період воєнного стану

today 11.07.2022 query_builder 14:32 remove_red_eye 176 bookmarks Новини

Попри війну в багатьох громадян існує необхідність врегулювання спадкових питань. В свою чергу, в період воєнного стану, нотаріальні дії вчиняються з урахування певних особливостей, повідомляє Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

Так, нотаріальні дії в умовах воєнного стану здійснюються з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 року № 164 (надалі - «Постанова 164») (з урахуванням змін та доповнень), якою, в том числі, врегульовані питання прийняття спадщини.

Перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.

Якщо смерть спадкодавця настала 24 лютого 2022 року або пізніше, але в період дії воєнного стану, то відповідно до Постанови 164 шестимісячний строк прийняття спадщини розпочнеться після закінчення або скасування воєнного стану.

На даний час встановлено, що в умовах воєнного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від встановленого ст. 1221 ЦК України місця відкриття спадщини.

Фото - Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

92 запитів за 0,170