Як зняти стрес?

today 27.05.2020 query_builder 14:35 remove_red_eye 64 bookmarks Новини

Стрес постійно супроводжує людину, особливо зараз через пандемію коронавірусу. Ризик захворіти, проблеми з фінансами, необхідність під час карантину поєднувати робочі обов’язки, хатню роботу та догляд за дітьми, все це призводить до того, що люди відчувають себе перевантаженими та втомленими, пише Жіночий світ.

При хронічному стресі слід виділити час для повноцінного відпочинку та відновлення, але можна знизити рівень стресу досить швидко.

Насамперед, якщо ви відчуваєте перенапруження, вийдіть на подвір’я або на балкон. Не поспішаючи пройдіть біля будинку, хоча б кілька хвилин побудьте під сонячним світлом, зробіть кілька глибоких вдихів. За кілька хвилин такої медитації ви відчуєте, що напруга поступово спадає, пульс вирівнюється, а думки освіжились.

А ще увімкніть розслаблюючу музику, яка вам подобається. Це сприяє вивільненню дофаміну, нейромедіатора, який дозволяє відчувати задоволення, активізуються області мозку, які відповідають за рух, пам’ять, уважність та планування.

Якщо ваша робота пов’язана з довгим сидінням на одному місці, то вам слід 3-5 хвилин через кожну годину роботи робити вправи на розтяжку. Вони допоможуть відволіктися і перемкнути думки. Також це корисно для постави і допоможе знизити ризик захворювань, пов’язаних із сидячим способом життя.

Певну роль у зниженні рівня стресу відіграє смачненький перекус. Але надайте перевагу фруктам та горіхам, які дадуть вам необхідну енергію та забезпечать відчуття ситості, але не викликатимуть різких перепадів рівня цукру в крові, що може викликати втому та посилити тривожність.

Якщо стрес пов’язаний із самотністю, то зв’яжіться з кимось. Спілкування з другом або членом родини допоможе вам розслабитись і дасть можливість виговоритись.

І наостанок, вам можуть допомогти домашні справи. Прибирання, приготування незвичної вечері, позбавлення від мотлоху чи будь-чого іншого – все це медитативні заняття, які теж допомагають зняти стрес, переключивши думки на щось інше. Адже вони сприймаються мозком, як “корисні”, тому не викликають почуття провини, яке може з’явитись, якщо ви, скажімо, захочете переглянути серіал.

92 запитів за 0,313