Яке 1 грудня народне свято, прикмети погоди і заборони

today 01.12.2022 query_builder 08:32 remove_red_eye 231 bookmarks Новини

Християни відзначають 1 грудня церковне свято на честь святих мучеників Романа і Платона. Цих святих називали Зимовказівниками, оскільки по погоді в перший день зими визначали погоду на весь сезон, пише УНІАН.

Цим святим наші предки в Київській Русі молилися про те, щоб благополучно пережити зиму, а також просили у святих, щоб зима не була суворою. У цей день проводили ритуал для фінансового збагачення - клали в кишеню монету великого номіналу і носили з собою до наступної зими.

1 грудня наші предки займалися творчістю і рукоділлям. Було прийнято в перший день зими працювати руками, наприклад, робити фігури з глини або виготовляти дерев'яний посуд. Ці вироби продавали на ринках і таким чином заробляли собі на життя між сільськогосподарськими сезонами.

Наші предки в цей день активно молилися святим за здоров'я, ходили до церкви, подавали милостиню жебракам і допомагали всім нужденним. Можна було, крім грошей, принести їжу або одяг. Вірили, що якщо в цей день допомагати ближнім і мислити позитивно, то удача буде супроводжувати вас цілий рік.

Православна церква в цей день категорично забороняє сваритися і лаятися. Вважається, що якщо на Платона і Романа затіяти конфлікт, то він триватиме до наступного року.

Також, згідно з прикметами, саме сьогодні не можна викидати або дарувати іграшки своїх дітей - накликаєте біду на дитину.

У цей день не можна кричати, інакше ризикуєте зірвати голос.

Не варто зустрічати зиму в поганому настрої і з поганими намірами до інших людей.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

сьогодні тепло на вулиці - зима буде м'якою і сніжною;

мухи прокинулися і літають - скоро настане відлига;

сонце в яскравих відблисках - до похолодання;

сильний вітер 1 грудня - в зимовий період буде багато хуртовин;

яка погода сьогодні, такою вона буде всю зиму.

заметіль за вікном означає, що і на Масляну землю замете.

кола навколо місяця вночі віщують снігопад;

ворони ходять по землі і риються в снігу - до потепління.

Фото - pixabay із сайту УНІАН

87 запитів за 0,219