Які ферми Київщини відновили роботу. Унікальна продукція від унікальних людей

today 28.05.2022 query_builder 14:24 remove_red_eye 528 bookmarks Вікенд, Новини

Фермерські господарства на Київщині сьогодні - це не лише локації для гастротуризму, а й центри допомоги місцевим жителям: під час активних бойових дій у столичній області фермери, як могли, підтримували місцеве населення. Як зараз відновлюють роботу господарства та які з них вже можна відвідати, пише bzh.life.

«Доообра ферма», що в селі Івки на Богуславщині, наразі поступово повертається до звичайного життя. Їхню продукцію продають як у столиці, так і в Богуславі. Традиційно в асортименті – йогурти, сметана, тверді сири із козиного та коров’ячого молока, інша продукція.

Під час окупації Київщини, коли в сусідніх селах були проблеми із продуктами, фермери розвозили молоко й іншу їжу безкоштовно. Наразі продають місцевим свою продукція за мінімальну ціну. Також ферма надала прихисток родині переселенців.

Наразі поновлює роботу і равликова ферма Jiffy Farm, що поблизу села Горбовичі. Ферма приймає відвідувачів на екскурсії з п’ятниці до неділі (з 11.00 до 20.00). На території ферми діють кафе, в якому можна посмакувати різноманітними стравами з равликів.

Сири виключно з натурального молока варять на фермі Panbaran (Бортницькі сади на Бориспільщині). Зараз щонайбільшою популярністю користуються фірмовий лавандовий сир. Як кажуть самі сировари, це найкращий засіб від стресу. Не менш популярний й унікальний сир «Київський» з ніжного овечого молока та вершків.

Та крім традиційної діяльності, фермери під час війни роблять значний внесок у гуманітарну підтримку українців.

Сімейна ферма Panbaran перетворила другий поверх свого приміщення в гуманітарний штаб, а також взяла під опіку понад 170 осіб, яким команда господарства регулярно передавала хліб, сири та баранину. Здебільшого це важкохворі та люди похилого віку. Після звільнення Київщини їздили за маршрутом Горенка-Ірпінь-Буча-Гостомель. Крім того, Panbaran регулярно надає допомогу лікарням.

А ось щонайкращий спосіб підтримати самих фермерів, придбати їхню продукцію.

Фото - bzh.life

87 запитів за 0,193