Які імена найпопулярніші в Україні. ТОП-60 найпоширеніших імен

today 12.02.2022 query_builder 14:57 remove_red_eye 10508 bookmarks Історичні паралелі, Новини

Найпоширеніші імена в Україні оприлюднила РБК "Україна". Наразі у топі найпопулярніших - Анна, Софія, Марія, Вікторія, Дар’я, Вероніка, Поліна, Артем, Олександр, Максим, Богдан, Назар, Дмитро. Та ще 20 років тому модними були дещо інші імена. Тоді на вершині рейтингу знаходилися: Тетяна, Надія, Олена, Наталія, Микола, Володимир, Сергій, пише РБК-УКРАЇНА.

Та є імена, які не втрачають своєї популярності і з плином часу. Ім'я Марія - носять понад два мільйони українських жінок. На другому місці - Ганна (1,7 мільйони). Також у топі-"мільйоннику": Валентина, Ольга, Галина, Тетяна і Надія. Серед чоловіків найпоширенішим ім’ям в нашій країні є Микола. Носіями цього імені є близько 1,9 мільйонів чоловіків. Зовсім трохи поступається ім'я Володимир (1,7 мільйонів) і Олександр (1,6 мільйонів). Іван, Василь і Сергій - теж в топі.

Цікаво, що у XIX столітті маленьких україночок найчастіше нарікали: Маріями, Маринами, Аннами, Анастасіями, Катеринами, Параскевіями, Павлинами, Вірами, Надіями, Христинами. А серед хлопчиків домінували імена: Іван, Петро, Василь, Михайло, Олекса, Павло, Матвій.

У XVII-XVIII століттях в Україні модно було називати дітей такими іменами, як Григорій, Петро, Василь, Федір, Симон, Панас, Євдокія, Ганна, Пріска, Марія. Наприкінці XVII століття спостерігалася тенденція називати дітей іменами київських князів - Володимиром, Ярославом, Ольгою, Святославою. Додамо, що в наші часи на вибір імені дитини часто впливають поради знайомих, історичні і культурні традиції та навіть серіали та політична ситуація у країні.

Наприклад, у 2005 році, згідно зі статистичними даними, різко збільшилась кількість Вікторів та Юлій…Також зараз зійшла нанівець ще одна тенденція - надання батьками переваги іноземним іменам, навіть якщо існує їх український відповідник. Бо ще на початку 2000-х між Микитою та Нікітой чи Христиною і Крістіною перевага віддавалася здебільшого російському варіанту.

Ще цікавий факт: у залежності від церковних свят органи реєстрації цивільного стану досі відзначають "сезонну" популярність того чи іншого імені. Наприклад, наприкінці осені та взимку в Україні хлопчиків частіше називають Андріями, Михайлами, Романами та Миколами.

Перелік 60 найпоширеніших імен в Україні (30 жіночих і 30 чоловічих):

Анна (Ганна) і Володимир,

Марія і Микола,

Софія та Олександр,

Олена та Іван,

Ірина і Василь,

Світлана і Сергій,

Тетяна та Андрій,

Наталя (Наталія) і Дмитро,

Вікторія і Максим,

Соломія і Віктор,

Анастасія і Степан,

Віра та Анатолій,

Надія і Михайло,

Христина і Петро,

Дар’я (Дарина) і Назар,

Марина й Артем,

Ольга і Владислав,

Катерина і Марк (Марко),

Лідія і Юрій,

Оксана (Ксенія) і Олексій,

Олександра і Григорій,

Вероніка і Віталій,

Яна та Ігор,

Марта і Олег,

Юлія і Валерій,

Людмила і Павло,

Ніна і Роман,

Валентина і Матвій,

Ярослава і Данило,

Діана і Денис.

І порада молодим батькам. Будьте максимально відповідальними, визначаючи, як нарікти свою дитину. Пам'ятайте, що ім’я впливає на долю людини.

Фото - РБК-УКРАЇНА

92 запитів за 0,162