Найпоширеніші імена в Україні оприлюднила РБК "Україна". Наразі у топі найпопулярніших - Анна, Софія, Марія, Вікторія, Дар’я, Вероніка, Поліна, Артем, Олександр, Максим, Богдан, Назар, Дмитро. Та ще 20 років тому модними були дещо інші імена. Тоді на вершині рейтингу знаходилися: Тетяна, Надія, Олена, Наталія, Микола, Володимир, Сергій, пише РБК-УКРАЇНА.
Та є імена, які не втрачають своєї популярності і з плином часу. Ім'я Марія - носять понад два мільйони українських жінок. На другому місці - Ганна (1,7 мільйони). Також у топі-"мільйоннику": Валентина, Ольга, Галина, Тетяна і Надія. Серед чоловіків найпоширенішим ім’ям в нашій країні є Микола. Носіями цього імені є близько 1,9 мільйонів чоловіків. Зовсім трохи поступається ім'я Володимир (1,7 мільйонів) і Олександр (1,6 мільйонів). Іван, Василь і Сергій - теж в топі.
Цікаво, що у XIX столітті маленьких україночок найчастіше нарікали: Маріями, Маринами, Аннами, Анастасіями, Катеринами, Параскевіями, Павлинами, Вірами, Надіями, Христинами. А серед хлопчиків домінували імена: Іван, Петро, Василь, Михайло, Олекса, Павло, Матвій.

У XVII-XVIII століттях в Україні модно було називати дітей такими іменами, як Григорій, Петро, Василь, Федір, Симон, Панас, Євдокія, Ганна, Пріска, Марія. Наприкінці XVII століття спостерігалася тенденція називати дітей іменами київських князів - Володимиром, Ярославом, Ольгою, Святославою. Додамо, що в наші часи на вибір імені дитини часто впливають поради знайомих, історичні і культурні традиції та навіть серіали та політична ситуація у країні.
Наприклад, у 2005 році, згідно зі статистичними даними, різко збільшилась кількість Вікторів та Юлій…Також зараз зійшла нанівець ще одна тенденція - надання батьками переваги іноземним іменам, навіть якщо існує їх український відповідник. Бо ще на початку 2000-х між Микитою та Нікітой чи Христиною і Крістіною перевага віддавалася здебільшого російському варіанту.
Ще цікавий факт: у залежності від церковних свят органи реєстрації цивільного стану досі відзначають "сезонну" популярність того чи іншого імені. Наприклад, наприкінці осені та взимку в Україні хлопчиків частіше називають Андріями, Михайлами, Романами та Миколами.
Перелік 60 найпоширеніших імен в Україні (30 жіночих і 30 чоловічих):
Анна (Ганна) і Володимир,
Марія і Микола,
Софія та Олександр,
Олена та Іван,
Ірина і Василь,
Світлана і Сергій,
Тетяна та Андрій,
Наталя (Наталія) і Дмитро,
Вікторія і Максим,
Соломія і Віктор,
Анастасія і Степан,
Віра та Анатолій,
Надія і Михайло,
Христина і Петро,
Дар’я (Дарина) і Назар,
Марина й Артем,
Ольга і Владислав,
Катерина і Марк (Марко),
Лідія і Юрій,
Оксана (Ксенія) і Олексій,
Олександра і Григорій,
Вероніка і Віталій,
Яна та Ігор,
Марта і Олег,
Юлія і Валерій,
Людмила і Павло,
Ніна і Роман,
Валентина і Матвій,
Ярослава і Данило,
Діана і Денис.
І порада молодим батькам. Будьте максимально відповідальними, визначаючи, як нарікти свою дитину. Пам'ятайте, що ім’я впливає на долю людини.
Фото - РБК-УКРАЇНА