Яких святих православні вшановують 27 травня

today 27.05.2022 query_builder 08:17 remove_red_eye 96 bookmarks Новини

27 травня вшановують пам'ять Мученика Ісидора.

Мученик Ісидор жив за часів правління імператора Декія і був воїном на острові Хіосі, пише УНІАН. За часів ідолопоклонництва він відмовився приносити жертви богам і піддався страшним мукам. В кінці йому відрізали язик, але ця обставина не завадила Ісидору прославляти Христа. Мученик помер після того, як йому відсікли голову.

Після страти тіло мученика було кинуто без поховання, але друг святого, таємний християнин Амоній, поховав його. Пізніше і сам Амоній прийняв мученицьку кончину в місті Кізіку. Мощі Ісидора були перенесені до Константинополя. Нині вони знаходяться у храмі святої Ірини.

На честь пам'яті святого сьогодні, 27 травня, відзначається народне свято - Сидір Бокогрій. 27 травня - день пам'яті мученика Максима. Максим так само, як і Ісидор, жив при імператорі Декії в III столітті. Активно проповідував християнство і багатьох людей навернув до Господа. Боровся з язичництвом, викривав у єресі ідолопоклонників. Коли язичники при ньому хотіли принести в дар богам людську жертву, він виступив проти. За це був страчений і на смерть побитий камінням.

За народними прикметами:

- сьогодні чути спів перепела - до гарної погоди;

- прилетіло мало ластівок або їх немає зовсім - холода триватимуть ще довго;

- холодний і похмурий ранок - урожай огірків буде поганим;

- червоний захід сонця з хмарами - до дощової погоди.

Сон в ніч із 26 на 27 травня розповість про те, як вам домогтися бажаних цілей у майбутньому.

Фото - УНІАН

87 запитів за 0,195