З Трійцею! Зелені свята 2022 року: історія, традиції, прикмети

today 12.06.2022 query_builder 07:56 remove_red_eye 303 bookmarks Новини

Трійця - одне з 12 найбільших церковних свят. Воно не має постійної дати, тому що прив'язане до святкування Великодня, однак завжди припадає на теплу пору року.

Свято Трійці присвячене зішестю на апостолів Святого Духа, який мав вигляд вогненних язиків. Саме після цього вони навчилися зцілювати різноманітні хвороби та пророкувати. А ще багато з них заговорили різними мовами, щоб нести Слово Боже населенню всіх країн світу, пише ТСН. Назву "Трійця" свято отримало через те, що людям саме цього дня відкрилася Пресвята Трійця - Бог Отець, Бог Син та Бог Дух святий.

Ще в дохристиянські часи люди, які жили на території сучасної України, святкували Зелені свята. Це був давній культ рослинності, а тому цього дня було прийнято прикрашати свою домівку різноманітною зеленню. Пізніше це свято застосували до церковної події - Трійці. Наприклад, у багатьох українських містах та селах все ще прикрашають будинок зеленими гілочками, плетуть віночки тощо.

У західному християнстві Трійця завжди припадає на першу неділю після П’ятидесятниці. У східному християнстві сама неділя П’ятидесятниці є неділею Трійці. А тому, якщо вам цікаво, якого числа Зелені свята 2022 року, то варто запам'ятати ці дати:

християни східного обряду будуть святкувати Зелені свята 12 червня;

і у християн західного обряду це свято припадає на 12 червня.

2022 року - один з тих рідкісних моментів, коли християни східного та західного обрядів святкують Зелені свята в один день.

Основні традиції

Скільки днів святкують Зелені свята? Трійця - одне з найбільших церковних свят, а в православній церкві всі вони святкуються не один день. Наприклад, традиційно наступний після великого свята день - це вшанування певної особи або важливої події. Оскільки на Зелені свята основна подія - це зішестя Святого Духа на апостолів, то 13 червня 2022 року буде присвячений Святому Духові. За календарем третього дня святкування цієї події немає. Але в храмах весь тиждень (до суботи включно) присвячують Святій Трійці.

За традиціями Зелені свята святкують відвідуванням церкви. Цей день - особливий, а тому тут будуть проводити святкове богослужіння. Храм та домівки на Трійцю прийнято прикрашати зеленою лепехою, пряними травами, духмяними квітами. Священники одягають ризи зеленого кольору, а під час молитов обов'язково згадують перемогу Ісуса Христа над смертю.

Також сьогодні людей цікавить, яке зілля святять на Зелені свята в храмах і чому? Наші предки на Трійцю збирали лікарські трави, які, згідно з повір'ями, набувають цього дня особливої сили. Потім їх йшли святити до церкви, приносили після служби додому і цілий рік зберігали. Ця традиція зберігається і до нині. Особливо часто несуть святити полин, пижмо, чебрець, мелісу, м'яту, аїр та волошки.

Прикмети

На Трійцю не можна призначати весілля, а ось для сватання - це найкраща пора. Якщо цього дня прийдуть свати, то шлюб буде міцним та щасливим.

Дощ на Зелені свята означає, що рік буде грибним, а урожай - хорошим.

Якщо стоїть тепла погода - добре вродять огірки.

Холодні Зелені свята означають дощове і холодне літо.

Якщо на Трійцю прилетіли стрижі, отже справжнє тепло попереду.

Почала кувати зозуля - час сіяти льон.

Фото - ТСН

92 запитів за 0,186